* Príďte nás podporiť aj s deťmi! * Seniori R-4ky (ZO JDS Rožňavské Bystré, Rakovnica, Rudná, Honce) v spolupráci s HM Tesco Rožňava organizujú dňa 13.12.2017 - streda - od 15.00 - 17.00 hodiny v HM Tesco RV veľkú vianočnú charitatívnu nealkoholickú PUNČ PARTY - s programom. A možno príde aj Lucia. V programe vystúpia folkloristi z Rožňavského Bystrého a Modré fialky z Rudnej. Info: 0903 655 925. *
Spravodajstvo z horného a stredného Gemera
Zverejnené v Základné školy
- apr 01, 2017

Štebotajúce vtáčiky a slnečné lúče, ktoré už zavčas rána pohládzajú detské líčka, nás motivovali k tvoreniu. Kúsok jari sme si vyrobili aj my s deťmi a vyzdobili sme tak chodbu v našej škole. Deti vedia, že nie všetko patrí do smetného koša. Odpadovému materiálu, ako starým krabiciam, papierovým rolkám alebo starým novinám vdychujeme druhý život. Deti sú vedené k ochrane prírody a k recyklácii. Samy často prídu s nápadom, čo všetko by sa dalo ešte vyrobiť.

Zverejnené v Gemerská detektívka
- apr 01, 2017

Novembrové víchrice niesli na svojich krídlach arómu bukového dymu, sviežosť kyslej kapusty, pokušenia maďarskej csípos papriky a prísľuby cesnakového všeholieku. Vo veľkých kotloch na zadných dvoroch to syčalo a bublalo, zo škár drevených udiarní sa linula vôňa slaninky, pánty na pôjdoch sa prehýbali pod ťarchou čerstvých klobások a údených rebierok. Bol čas zabíjačiek, čas všeobecnej štedrosti a veselosti.

Pridané videá

Playlist: 0
Watching: Pribudlo nové video (76 videos)
Loading Player...
Top