štvrtok, 20 apríl 2017 12:11

Vysoko hodnotená výtvarná práca žiakov, ale aj odborná a obetavá práca pedagógov školy

Napísal(a) Gabriella Badin
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave možno v týchto dňoch navštíviť výstavu pod názvom Dotyky – Érintések, ktorá bola nainštalovaná pri príležitosti 20. výročia založenia Základnej školy Reformovanej kresťanskej cirkvi v Rožňave s vyučovacím jazykom maďarským. Výstavu eklektického salónneho charakteru zostavili pedagogičky školy Alíz Farkas a Irén Ambus z výtvarných prác ako bývalých tak aj súčasných žiakov školy. Odborným garantom je akademický maliar Mgr. Szilárd Fecsó.

V priestoroch galérie je tak prezentovaných 240 výtvarných detských prác od súčasných žiakov a zároveň tu vystavuje 16 bývalých študentov, ktorí už svoje vysokoškolské štúdiá umeleckého typu ukončili, alebo v nich ešte pokračujú.
Výstavu otvorila v kruhu oslavujúcich hostí Mgr. Ibolya Uličná, riaditeľka základnej školy. Vo svojom príhovore vyzdvihla dôležitosť dotykov v živote školy – dotyky rúk, keď ruka v ruke spoločnými silami založili školu; alebo prvé dotyky, keď učitelia chytia ruku dieťaťa, čím mu naznačia, že je na dobrom mieste. Zároveň sa poďakovala vedeniu a kolektívu Baníckeho múzea v Rožňave za všestrannú pomoc a možnosť prezentovať sa v priestoroch galérie.
Výstavu navštívili aj pedagógovia – účastníci XXIII. ročníka Stretnutia maďarských pedagógov na Slovensku, ktorí vysoko hodnotili výtvarnú prácu žiakov, ale aj odbornú a obetavú prácu pedagógov.
K výstave sú v prípade záujmu pre vopred nahlásené skupiny pripravené múzejno-pedagogické hodiny.
Teší nás, že vystavené diela oslovili našich návštevníkov, ktorí veľmi pozitívne hodnotili celú výstavu.
Gabriella Badin
Foto: Janka Vaisová, Gabriella Badin

FOTOGALÉRIA  

 

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

 

Čítať 639 krát Naposledy zmenené štvrtok, 20 apríl 2017 12:29

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.