Základné školy

Základné školy (280)

Naša základná škola je školou, v ktorej nám skutočne záleží na výchove a vzdelávaní našich žiakov. Vďaka tomu v nás skrsol nápad uskutočniť stretnutie žiakov 8. a 9. ročníka a ich rodičov so zástupcami stredných škôl nielen z Revúcej a blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších škôl, o ktorých sme presvedčení, že žiakom poskytujú kvalitné stredoškolské vzdelanie. Naše pozvanie prijali “stredoškoláci” od Podbrezovej až po Košice, čo nás veľmi potešilo, a tak sme ich mohli v priateľskej atmosfére privítať v stredu 13. 12. 2017 v priestoroch našej telocvične.

Každoročne sa v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej realizuje týždeň, kedy sa niektorí naši rodičia môžu stať učiteľmi. Aj tohto roku niekoľko dní pred Vianocami tomu nebolo inak. Učiteľov školy vystriedali rodičia. Snažili sa dať našim deťom to, čo im učitelia dať nemôžu, resp. nevedia. A ako to prebiehalo v jednotlivých triedach ?

Hodina kódu je celosvetový projekt, ktorý sa koná každoročne v prvý decembrový týždeň počas týždňa vzdelávania a informatiky. Podporujú ho desiatky známych osobností, napríklad Bill Gates, Mark Zuckenberg, či Barack Obama. Na Slovensku je garantom tejto aktivity Microsoft Slovakia. Projektu sa zúčastňujú desiatky miliónov študentov z viac ako 180 krajín celého sveta.

Na sobotu 9. decembra 2017 určite tak skoro nezabudneme. Družstvo zmiešanej štafety Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej v zložení Nina Natália Vavreková, Lucia Ďurišková, Martin Siman a Milan Smolko sa zúčastnilo celoslovenského finále v Detskom cezpoľnom behu v Šamoríne v úžasnom športovom areáli X-bionic® sphere po postupe v krajskom kole.

piatok, 08 december 2017 22:55

Predvianočná večera v dlholúckej škole

Napísal(a)

Aká je najlepšia kapustnica? Rómska či nerómska? Ako chutí gója? Ako trávia obyčajné, všedné dni ľudia v osade, aké sú ich bežné starosti? Aké sú naše Vianoce, čo nás spája a čo rozdeľuje? Veľa otázok na úvod, no my sme na ne hľadali a našli odpovede počas našej tradično – netradičnej rómsko – nerómskej predvianočnej večere. Maximálne multikultúrnej, ľudskej aj temperamentnej.

Keď sme oslovili našich piatakov s nápadom, či by sa chceli zúčastniť večerného čítania v našej školskej čitárni, boli sme trochu sklamaní. Prečo? Z nízkeho počtu záujemcov. Neodradilo nás to a vo štvrtok 30. novembra sme sa tešili na všetkých, ktorým ešte stále má čo povedať pekná kniha. Pred 17. hodinou sa začali schádzať naši čitatelia. Veľmi nás teší, že neprišli sami, ale spolu s mladšími či staršími súrodencami, rodičmi. Niektorí si „pod pazuchou“ doniesli svoje knihy, ktoré práve doma čítajú, alebo tie, ktoré by chceli odporučiť svojim kamarátom.

Deň počítačovej bezpečnosti sa oslavuje celosvetovo 30. novembra už od roku 1988. Je určený na zvýšenie informovanosti o význame a potrebe ochrany počítačov a dát. Pripomína ľuďom nevyhnutnosť počítačovej bezpečnosti pred rôznymi hrozbami. V dnešnej dobe už internet bežne používajú nielen dospelí, ale aj deti. Internet v mobiloch, či na tabletoch je samozrejmosťou takmer pre každého žiaka školy. O to viac vystupuje do popredia potreba bezpečnosti na internete.

utorok, 28 november 2017 13:10

Naša „živá“ červená stužka 2017

Napísal(a)

Aj tento školský rok sa Základná škola J. A. Komenského v Revúcej zapojila do celoslovenského jedenásteho ročníka kampane „Živá“ červená stužka 2017. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS, nad ktorou má už niekoľko rokov záštitu Kancelária WHO na Slovensku. Organizuje ju Gymnázium sv. Františka v Žiline. Prebieha s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Mesta Žilina a Obvodného úradu v Žiline. Ako to dopadlo s našou " živou " červenou stužkou sa môžete pozrieť na našich fotografiách. 

iBobor (Informatický bobor) je medzinárodná informatická súťaž, ktorá od roku 2004 prebieha postupne v čoraz väčšom množstve krajín. Tohto roku sa jej zúčastnilo 44 krajín a takmer dva milióny súťažiacich rôznych vekových kategórií. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Detská atletika má čoraz viac priaznivcov v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej a aj v našom Banskobystrickom kraji. Druhého kola postupovej súťaže „Bavme deti športom“ sa zúčastnilo až 192 detí v 24 družstvách. Atletický oddiel ISKRA Revúca pri ZŠ J. A. Komenského reprezentovali dve družstvá - A a B a darilo sa obom skvelo. Pretekári vo veľmi silnej konkurencii zabojovali a družstvo A získalo vynikajúce druhé miesto a družstvo B zabojovalo a skončilo na výbornom piatom mieste.

Strana 1 z 20
Top