Futbalové mužstvo ŠK Baník Štítnik pôsobí v II. triede ObFZ Rožňava. V aktuálnom ročníku 2016 – 2017 sa nachádza v tabuľke na 2. mieste so ziskom 27 bodov. Na lídra FK Baník Štítnik stráca v tabuľke 9 bodov. Prostredníctvom nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika prinášame rozhovor s predsedom klubu Marekom Kuzmom.

1. Ako hodnotíte jesennú časť ?

Prvý víkend po Veľkej noci nechal zabudnúť velkonočným šanteniam mládencov a sústredil sa znovu na futbalové dianie v našom regióne. Priniesol dve derby stretnutia štyroch zástupcov vo vyšších súťažiach. Prvé sa odohralo už v sobotu v Krásnohorskom Podhradí. Prinieslo síce tri body lídrovi súťaže, ale i ozvenu o tvrdej hre oboch mužstiev. Ešte dobre, že bez následkov na zdraví. Jednoduchšie to mali v druhom derby domáci Gemerskohôrčania so súperom z Dobšinej. Hostia dokonca neprišli ani v kompletnom zloženi, ba do desiatky prišlých patril aj ich tréner. A tak kto vie ččo futbalového ukázať sa od nich ani nečakalo.  

štvrtok, 20 apríl 2017 18:07

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 23/2016-2017

Napísal(a)

Zo zasadnutia ŠTK dňa 19.4.2017

Dlhoročným účastníkom II. triedy ObFZ Rožňava je FK Pača. Klub viackrát bojoval o postup do I. triedy, avšak skončil v tabuľke na druhom mieste. V aktuálnej sezóne 2016 – 2017 sa situácia zmenila a mužstvo zimovalo na predposlednej priečke. Informácie o účinkovaní v súťaži sa dozvedáme od nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika, ktorý nám prináša rozhovor s predsedom klubu Ladislavom Zagibom.

Veľkonočný futbal na hornom Gemeri priniesol o.i. jedno veľké prekvapenie. Hádam po prvýkrát v histórii organizovaného futbalu nevycestovalo mužstvo Baníka Rožňavské Bystré za svojim súperom na majstrovský zápas. Podľa informácií z domáceho klubu pričinil sa o to dôsledok štyroch zranených hráčov ešte zo zápasu 15. kola, ktorých vážnejšie zranenia vyradilo na dlhší čas zo základnej zostavy. K tomu sa pridružili aj menšie ochorenia niektorých ďalších hráčov a problém bol na svete.

Zo zasadnutia ŠTK dňa 12.4.2017

  • ŠTK schvaľuje výsledky I. trieda 16.k. http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/1489/
    ŠTK schvaľuje výsledky II. trieda 10.k http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/1607/
    ŠTK prekladá zápas I. triedy dorast Plešivec – Dlhá Luká na 16.4.2017 o 12:30 po vzájomnej dohode klubov.

Futbalový klub Gemerská Hôrka je jedným z dvoch zástupcov ObFZ Rožňava v V. lige skupiny Košicko – gemerskej. Naviac je dlhoročným účastníkom V. ligy (od r. 2007). V roku 2011 bola V. liga – JZ nahradená V. ligou K – G. Aj preto nám autor článku Ing. Štefan Tomášik predstavuje účinkovanie klubu v aktuálnom ročníku 2016/2017.

Druhý aprílový víkend priniesol najmä pre našich štvrtoligových futbalistov úsmev na tváre. Obidve hornogemerské mužstvá získali spolu šesť bodov a priaznivé skóre 6:1. Spokojnejší po sobote sú najmä hráči MFK Rožňava, ktorí si upevnili 1. miesto v tabuľke s náskokom 5 bodov pred Čaňou. Neúspech zvšak zaznamenali o triedu nižšie hrajúce naše dve mužstvá Dobšiná a Gemerská Hôrka. Aj preto, že svoje postavenia v tabuľke V. ligy si nezlepšujú. V okresných súťažiach sme zaznamenali tiež

štvrtok, 06 apríl 2017 19:44

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 21/2016-2017

Napísal(a)

Zo zasadnutia ŠTK dňa 5.4.2017
ŠTK schvaľuje výsledky I. trieda 12.k.
http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/1489/
ŠTK berie na vedomie odhlásenie družstva TJ FO Vlachovo zo súťaže I. trieda dospelí. Súperi vo vyžrebovaní majú voľno. Do pozornosti DK.

Strana 1 z 64
Top