Šport
štvrtok, 22 február 2018 11:44

ŠK Revúcke Sršne dobyli Poprad

Napísal(a)
ŠK Revúcke Sršne dobyli Poprad

Cez víkend 18.2. 2018 sa v popradskej Aréne uskutočnil medzinárodný turnaj prípraviek v kategórii U 09 a U 11. Naši malí Sršňáci z Revúcej sa nielen že nestratili, ale ten turnaj vyhrali. Hneď na úvod ich čakal súper zo Zakopaného. Na chlapcoch bolo cítiť, že ešte len pred chvíľou docestovali a sú v úplne nových priestoroch, asi najväčších, v ktorých doposiaľ hrali. Preto výsledok prvého zápasu 0:0  bol na úvod prijateľný. Po dlhšom čakaní nastúpili na svoj druhý zápas a rozohrali sa k veľmi dobrým výkonom. Družstvo z Noweho Targu porazili rozdielom triedy 5:0, potom nedali šancu ani krakovským rovesníkom - 3:0 a nakoniec v priamom súboji o prvé miesto s domácim FAM Poprad zvíťazili 2:1. Okrem krásneho pohára pre celé družstvo si cenu za najlepšieho hráča odniesol náš Matej Hudec.

Futbalistu Miloša Gallu z FK Baník Štítnik vyhlásili za najlepšieho strelca na Slovensku

Aj Maj Gemer si dovoľuje prezentovať, že na slávnostnom galavečere Grassroots futbalu, ktorý sa uskutočnil 18. januára 2018 v Senci, prevzali ocenenia za rok 2017 laureáti v piatich hlavných kategóriách. Večer Grassroots futbalu zaznamenal tak svoju premiéru v rámci slávnostného vyhlásenia najlepších laureátov za rok 2017 v niekoľkých kategóriách za prítomnosti prezidenta SFZ Jána Kováčika, generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta a technického vedúceho SFZ Jána Greguša. Bola medzi nimi i kategória Najlepší strelci, v ktorej sa zaskvel náš Gemerčan.

Revúcke Sršne vybojovali si tohto roku v Šaci prvé zlato

Novoročný halový futbalový turnaj prípraviek sa v Košiciach v Šaci uskutočnil 14.1.2018. Konkrétne sa turnaja zúčastnili najmenší futbalisti, ročník 2010 a mladší. Na turnaj nešli Revúcke Sršne s veľkými očakávaniami. Chýbajúceho trénera zastúpili rodičia, ale ich najlepší útočník ostal doma chorý. Takže nakoniec z Revúcej odišlo sedem statočných malých bojovníkov. Vlastne, v skutočnosti šesť chlapcov a siedma malá šesťročná slečna. Odhodlane nastúpila a doplnila tím. Najmenšie Sršne ukázali nesmiernu odvahu a súdržnosť, vôlu a hlavne chuť. Ukázali všetkým, že niekoľko mesiacov tréningu, hra so staršími spoluhráčmi, vynikajúci tréner a odhodlanie im pomohlo zdolať väčšinu súperov.

štvrtok, 11 január 2018 10:55

Revúcke Sršne bilancujú uplynulý rok

Napísal(a)
Revúcke Sršne bilancujú uplynulý rok

Športový klub Revúcke Sršne má za sebou prvý kalendárny rok svojej činnosti. Musíme povedať, že to bol úspešný rok. S malými futbalistami (r. 2009 a mladší) sme absolvovali dokopy 16 turnajov. Z toho 6-krát sme sa umiestnili na stupňoch víťazov. A dvakrát turnaj vyhrali. Dva turnaje sme organizovali doma, za ostatnými sme cestovali po strednom a východnom Slovensku. Počas roka sme mali aj vzácne návštevy, ktoré prišli podporiť našich malých sršňákov. Sú to známe futbalové mená - Miško Breznaník a Jaro Timko.

FK Plešivec, účastník 7. ligy ObFZ Rožňava v ročníku 2017/2018

V príspevku Ing. Štefana Tomášika hodnotíme jesennú časť 7. ligy, podobne ako pred časom 6. ligu ObFZ Rožňava. Uvádzame v ňom komentár, tabuľky, súpisky mužstiev, strelcov, hráčov, ktorí odohrali všetky zápasy a vylúčených hráčov. Text je doplnený fotografiou lídra súťaže.  

FK Slovtranszgas Jablonov n/T. Horný rad zľava: Fifík, Korán, Erdélyi, Daniel, Š. Spišák, Bernáth, Becze, Gamba Dolný rad zľava: L. Spišák, Bartók, F. Juhász, Lörinc, Szuvák.

Futbalový klub pod názvom FK Slovtranszgas Jablonov nad Turňou postúpil do V. ligy JZ v roku 1998. Pôsobil v nej do roku 2003, kedy vypadol. Prežil pád mužstiev: Kunova Teplica, Kružná, G. Poloma a N. Slaná. Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik napísal o ňom príspevok. Čerpal k nemu informácie z novín, rovnako aj fotografie získal z novín, okrem farebnej fotografie Františka Juhásza. Príspevok obsahuje súpisky Jablonova, zostavy, výbor, trénerov, štatistickú tabuľku, informácie o zimných sústredeniach, príčiny vypadnutia a fotografie.

O futbalových kluboch Rožňava a Lubeník v sezóne 1987 – 1988

V rámci futbalovej histórie na Gemeri náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik spracoval príspevok o dvoch kluboch: Lubeník a Rožňava. Je zameraný na ich účinkovanie v sezóne 1987 – 1988. V tomto období pôsobili tieto kluby v krajskom majstrovstve, pričom Lubeník sa pohyboval na horných priečkach a Rožňava v nižších priečkach.

Mikulášsky turnaj prípraviek vo futbale pre MFK Dobšiná

V športovej hale v Rožňave sa dňa 10.12. 2017 uskutočnil Mikulášsky turnaj prípraviek. Prihlásili sa: MFK Dobšiná, ŠK POLOM Gemerská Poloma A, BENIFO Rožňava, SRŠNE Revúca, ŠK POLOM Gemerská Poloma B, TJ PAPIEREŇ Slavošovce, BENIFO Rožňava B.

Oslávili 60. výročie založenia organizovaného futbalu v Rožňavskom Bystrom

Po nie celkom vydarenej jesennej časti futbalovej sezóny 2017/2018 súvisiacej s výsledkami účinkovania nášho futbalového oddielu v VI. lige ObFZ Rožňava nás čakala ešte jedna oveľa príjemnejšia udalosť, a to oslavy 60. výročia založenia telovýchovnej jednoty Baník Rožňavské Bystré. Písal sa rok 1957 a bystranskí nadšenci futbalu založili telovýchovnú jednotu s výstižným názvom na tú dobu Baník a zároveň sa prihlásili do okresnej futbalovej súťaže.

Hodnotenie jesennej časti 6. futbalovej ligy v okrese Rožňava

Jesenná časť futbalovej súťaže VI. ligy ObFZ Rožňava ročníka 2017/2018 sa skončila pred niekoľkými dňami aj v našom regióne. Favoritmi v boji o prvé miesto boli Vyšná Slaná, Krásnohorská Dhá Lúka a Drnava, ktorá má záujem vyhrať súťaž. Mužstvo Vyšnej Slanej doplnili z Dobšinej Adam Gallo a Jerguš Barnák. V kádri je viacero skúsených hráčov a mužstvo zaslúžene zimuje na prvej priečke. Zaujímavosťou je, že v mužstve je otec a syn (Barnák st., Barnák ml.).

Strana 1 z 71