Futbalová jeseň mužstiev VI. Ligy na hornom Gemeri sa skončila 12. novembra 2017 dvomi dohrávkami zápasov Vyšná Slaná - Rudná a Rožňavské Bystré - Betliar z 11. A 14. kola súťaže. V obidvoch stretnutiach zvíťazili favoriti a zhodou okolností obidvaja budú zimovať na prvých dvoch priečkach. Zápas vo Vyšnej Slanej mal jasného favorita už od začiatku a to sa prejavilo i gólovo, keď na ôsmich góloch domácich mal najväčšiu zásluhu Jerguš Barnák, ktorý vsietil do brány Rudnej až päťkrát.

Pre MFK Revúca, ako aj pre ostatné futbalové kluby v regionálnych súťažiach sa skončila prvá polovica sezóny. Náš zástupca v 4. lige juh prezimuje na 10. mieste z celkového počtu 14 účastníkov. Bodové rozdiely však nie sú veľké, odvetná časť preto sľubuje napínavé súboje o každý bod. Miernou výhodou pre MFK Revúca môže byť fakt, že v jarnej časti odohrá 7 zápasov na domácej pôde oproti 6 zápasom na ihriskách súperov. Tento fakt ešte zvýrazňujú jesenné dosiahnuté výsledky, ktoré boli ako na hojdačke.

štvrtok, 09 november 2017 18:28

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 18/2017-2018

Napísal(a)

Sekretariát ObFZ Rožňava oznamuje, že konanie Volebnej konferencie ObFZ Rožňava sa uskutoční dňa 16. 11. 2017 o 17:00 v reštaurácii Áčko (OD Billa). Návrhy na jednotlivé volené funkcie je možné predkladať písomne na sekretariát ObFZ Rožňava pre volebnú komisiu do 15. 11. 2017 do 12,00 hod. Týmto žiadame FK územne príslušné k ObFZ Rožňava o nahlásenie člena Volebnej konferencie do 15. 11. 2017 do 12,00 hod. na sekretariát ObFZ Rožňava s nahlásením nasledovných údajov: Meno, Registračné číslo, Mailovú adresu, Tel. číslo mobil, Klub, ktorý zastupuje.

Posledné kolo majstrovských futbalových zápasov základnej časti súťaží 2017/2018 na hornom Gemeri malo niekoľko pozitívnych, ale aj negatívnych výsledkov. Medzi tie prvé môžeme zaradiť predovšetkým víťazstvo štvrtoligových futbalistov z FK Krásnohorské Podhradie, ktorí sa rozlúčili so svojimi divákmi v poslednom jesennom kole nad lídrom súťaže MFK Medzev dvojgólovým víťazstvom. Čo nás mrzí najviac je množstvo žltých kariet a jedna červená karta v zápase VI. ligy medzi FK Štítnik a OTJ Honce,

Futbalový klub FK Mladosť Lipovník patrí medzi popredné mužstvá 7. ligy ObFZ Rožňava. Aj preto si náš spolupracovník Ing. Š. Tomášik vybral tento klub a pripravil rozhovor s hráčom Floriánom Emödim, v ktorom sa dozvieme informácie o účinkovaní mužstva v jesennej časti. Text doplnil jednou fotografiou.

1. Ako hodnotíš jesennú časť ?
Musím úprimne povedať, že bola pre mňa sklamaním, mali sme vynikajúcu letnú prípravu, porazili sme aj mužstvá zo 6. ligy, verili sme si, ale v kľúčových zápasoch sme zlyhali a chýbalo nám aj kúsok šťastia. Tento rok je veľká konkurencia v 7. lige a dovolím si povedať, že Vlachovo, Plešivec, Dobšiná, Rakovnica, Gemerská Poloma a aj my patríme do 6. ligy. 

štvrtok, 02 november 2017 20:54

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 17/2017-2018

Napísal(a)

Sekretariát ObFZ Rožňava oznamuje, že konanie Volebnej konferencie ObFZ Rožňava sa uskutoční dňa 16. 11. 2017 o 17:00 v reštaurácii Áčko (OD Billa).
VVUpozorňuje vedúcich mužstiev, kapitánov mužstiev a rozhodcov, aby dôsledne skontrolovali štart hráčov podľa zápisu o stretnutí a podľa RP.
Zo zasadnutia ŠTK dňa 2.11.2017

Dušičkové kolo vo futbale na hornom Gemeri malo veľmi smutnú udalosť. V sobotňajšom zápase VII. ligy, v ktorom sa stretli mužstvá Mladosť Brzotín a béčko MFK Dobšiná skolaboval a náhle zomrel hlavný rozhodca zápasu Štefan Iglai z Drnavy. Zápas sa nedohral. Nečakane tak navždy odišiel jeden zo skúsených futbalových rozhodcov na hornom Gemeri, ktorý všetok svoj voľný čas obetoval futbalu a jeho rozhodovaniu. Česť jeho pamiatke. Smútiacej rodine Maj Gemer vyjadruje úprimnú sústrasť.

piatok, 27 október 2017 13:57

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 16/2017-2018

Napísal(a)

Sekretariát ObFZ Rožňava oznamuje, že konanie Volebnej konferencie ObFZ Rožňava sa uskutoční dňa 16. 11. 2017 o 17:00 v reštaurácii Áčko (OD Billa).

VV - upozorňuje vedúcich mužstiev, kapitánov mužstiev a rozhodcov, aby dôsledne skontrolovali štart hráčov podľa zápisu o stretnutí a podľa RP. 

nedeľa, 22 október 2017 17:39

Dvanásť gólov padlo na futbalovom ihrisku v Rakovnici

Napísal(a)

Pomaly sa zjesenieva aj na futbalových ihriskách. Tráva síce nežĺtne, ale množstvo žltých i červených kariet dáva stále o sebe vedieť. Prejavilo sa to aj počas práve ukončeného víkendu. Poznačilo to najmä hráčov ŠK Štítnik, ktorí zrejme aj preto vysoko prehrali v Betliari. Zápas nedohral ani domáci hráč Drnavy a tamojší Baníci akoby mali z hostí spod druhej strany Sorošky rešpekt. Hoci v tomto kole nevyhrala ani Vyšná Slaná Drnavčanom sa akosi nechce v tabuľke k nim viac priblížiť. Bystrania majú tohto roku zase smolu na brankárov. V ich mužstve sa do brány postavil už piaty hráč.

Náš dlhoročný spolupracovník v oblasti futbalu Ing. Štefan Tomášik pripravil rozhovor s bývalým sekretárom ObFZ Rožňava, bývalým trénerom Gemerskej Hôrky a Rožňavy a v súčasnosti trénerom Kechneca Mgr. Dušanom Pollákom.

Strana 1 z 70

Rok na Gemeri 2017

ROK NA GEMERI 2017 * STREDA 22. novembra o 19.00 hod. v Dome tradičnej kultúry v Rožňave - U NÁS TAKÁ OBYČAJ * Tradícia zvoncov, výroba a ich využitie v Gemerskej župe * HOSTIA: Mikuláš GIGAC s rodinou a spevákmi zo Šumiaca, Michal MOLČAN z Rejdovej * Sprístupnená výstava modrotlače *
Top