Jelšava

K životnému jubileu jelšavského rodáka Prof. MUDr. Júliusa Mazucha, DrSc.

Radi zaznamenávame, že dňa 24. apríla 2016 sa v plnom zdraví a stále v plnom pracovnom nasadení dožil životného jubilea - 80 rokov Čestný občan mesta Jelšava, prof. MUDr. Július Mazuch, DrSc., špičkový odborník v cievnej chirurgii na Slovensku. V súčasnosti pracuje ako vysokoškolský profesor Jeseniovej lekárskej fakulty UK v Martine a v Univerzitnej nemocnici v Martine.

Na veľkolepej oslave nášho jubilanta v Martine sa zišli poprední odborníci z lekárskych spoločností zo Slovenska, Čiech a Maďarska, ktorí vo svojich srdečných gratuláciách, či vystúpeniach, vysoko ocenili doterajšiu vynikajúcu prácu i spoluprácu v oblasti chirurgie, ako i spoločenského života.
Úprimné blahoželanie predniesol aj MVDr. Milan Kolesár, primátor nášho mesta, ktorý ho pozdravil v mene svojom ako aj v mene občanov jeho rodného mesta. Prof. Mazuch je nositeľom ocenení nášho mesta: Ceny primátora mesta a udelením Čestného občianstva Mesta Jelšava (2006).
Jubilant pôsobil dlhé roky v nemocnici v Lučenci, kde sa zaslúžil o výstavbu nového chirurgického pavilónu. Od r. 2000 až do súčasnosti pôsobí v Martine. Je prvým a jediným profesorom v oblasti cievnej chirurgie na Slovensku. Zúčastnuje sa a sám organizuje mnohé kongresy a vedecké konferencie k tejto problematike nielen na Slovensku, ale i v zahraničí (Paríž, Budapešť, Montreal, Dijon, Hamburg, Acapulco, New York, Rím a ďalšie). Bohatá je aj jeho doterajšia publikačná činnost vo svetových odborných časopisoch ako aj autorstvo, resp. spoluautorstvo vysokoškolských učebníc a odbornej literatúry. Aj v súčasnosti pracuje na vydaní ďalšej odbornej knižnej publikácie.
Na svoj rodný kraj nezabuda, a vždy ked mohol, ochotne vykonával operácie pacientom z nášho regiónu.
Jubilantovi úprimne ďakujeme za šírenie dobrého mena nášho mesta Jelšava a do ďalších rokov mu prajeme veľa tvorivých síl, pevné zdravie, rodinnú pohodu a všetko len to najlepšie.
Mgr. Ondrej Mladší

 

Čítať 1154 krát Naposledy zmenené piatok, 10 jún 2016 14:02
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Folklór

Veľkonočné

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (29 videos)
Loading Player...

Pozvánky na aktuálne podujatia

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Top