Jelšava

Storočnicu Karola Urbanca si uctili spomienkovou slávnosťou

jel urbanec1aPri príležitosti 100. výročia narodenia p. Karola Urbanca sme 15. 11. 2013 pripravili spomienkovú slávnosť – Karol Urbanec a Jelšava. Túto slávnosť navrhli zorganizovať a podieľali sa na príprave jeho najbližší spolupracovníci – Mgr. Ondrej Mladší a Mgr. Ondrej Belica.
Pán Karol Urbanec bol verejný činiteľ, dlhoročný riaditeľ Základnej školy Jelšava a spoluzakladateľ Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade Jelšava.
Bol to človek, ktorý svojou činorodosťou a aktívnym životom tvoril mozaiku osobností nášho mesta Jelšava. Na podujatie bola pozvaná široká verejnosť, ale zúčastnili sa ho najmä jeho bývalí spolupracovníci – pedagógovia, ktorí s členmi jeho rodiny, predovšetkým s pani manželkou Júliou Urbancovou, strávili srdečné a príjemné chvíle pri spomínaní na prežité roky.
Svojou spomienkou prispel aj starosta rodnej obce Nandraž – pán Ing. Marian Laciak.
Iba život, ktorý žijeme pre ostatných stojí za to. Tento známy výrok úplne vystihuje osobnosť,

ktorej sté výročie narodenia sme si v tento jesenný deň pripomenuli.
OCVK Jelšava a MM Jelšava

 

Čítať 2162 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:49
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pridané videá

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (67 videos)
Loading Player...

Rok na Gemeri 2017

ROK NA GEMERI 2017 * STREDA 22. novembra o 19.00 hod. v Dome tradičnej kultúry v Rožňave - U NÁS TAKÁ OBYČAJ * Tradícia zvoncov, výroba a ich využitie v Gemerskej župe * HOSTIA: Mikuláš GIGAC s rodinou a spevákmi zo Šumiaca, Michal MOLČAN z Rejdovej * Sprístupnená výstava Modrotlače *
Top