Jelšava

V Jelšave mali deti módnu prehliadku šiat z odpadového materiálu

Dajme odpadu druhú šancu! Každý z nás vie, že odpad z našich domácností, škôl a iných inštitúcií je potrebné separovať. Tým, že odpad separujeme, sme ohľaduplní k životnému prostrediu.
Separovanie nie je vôbec náročné. Papier do modrého, sklo do zeleného a plasty do žltého kontajnera. To si zapamätá každý. Ak budeme správne triediť odpad, umožníme tak jeho ďalšie spracovanie a z odpadu znova vznikne výrobok, ktorý môžeme opäť použiť. Ušetríme tak prírodné zdroje a chránime životné prostredie pre nás i pre ďalšie pokolenia.
Na našej základnej škole v Jelšave sa odpad separuje, dokonca nás pravidelne kontrolujú hliadky mladých aktivistov. No keď sa bližšie pozrieme na noviny, letáky, PET fľaše, mikroténové vrecká, igelitové tašky, rolky z toaletného papiera, nie je to len odpad, ale aj vynikajúci materiál na šaty. Vyskúšali sme, a podarilo sa.
Vznikli prekrásne modely šiat, ktoré sme potom predvádzali na módnej prehliadke. Akciu moderovali dvaja elegantne odetí mladí ľudia. Slečna mala oblečené nariasené, volánové šaty z nepremokavého čierneho igelitu, mládenec mal z toho istého materiálu modernú vestu a široké nohavice.
Oba modely vhodné aj do dažďa. Deti z I. stupňa našej školy

predvádzali pestré, kreatívne modely. Videli sme novinovú princeznú, ktorá mala na hlave klobúk z plastových pohárov, veľmi vhodné proti nárazom, rytierov odetých do kombinovaného odpadu, bábiku oblečenú do Tesco tašiek, model vhodný aj na zimné obdobie. Igelitové vrece malo veľký úspech, lebo modely z tohto materiálu sa často opakovali i keď v rôznych farbách. Vhodné ako pancier nám predviedli modelky, ktoré mali oblečené sukničky a klobúky z PET fliaš. O letákové baletky a princezné sme nemali núdzu. Je to veľmi pestrý a módny materiál, vhodný na každú príležitosť. Takže, milí čitatelia, neváhajte a skúste si doma zhotoviť šaty z odpadového materiálu.

Určite vám ich budú závidieť všetci susedia.
Bc. Emília Simanová, vychovávateľka

 {jcomments on}

 

Čítať 3740 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:58
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Folklór

Veľkonočné

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (29 videos)
Loading Player...

Pozvánky na aktuálne podujatia

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Top