Jelšava

V Jelšave mali deti módnu prehliadku šiat z odpadového materiálu

Dajme odpadu druhú šancu! Každý z nás vie, že odpad z našich domácností, škôl a iných inštitúcií je potrebné separovať. Tým, že odpad separujeme, sme ohľaduplní k životnému prostrediu.
Separovanie nie je vôbec náročné. Papier do modrého, sklo do zeleného a plasty do žltého kontajnera. To si zapamätá každý. Ak budeme správne triediť odpad, umožníme tak jeho ďalšie spracovanie a z odpadu znova vznikne výrobok, ktorý môžeme opäť použiť. Ušetríme tak prírodné zdroje a chránime životné prostredie pre nás i pre ďalšie pokolenia.
Na našej základnej škole v Jelšave sa odpad separuje, dokonca nás pravidelne kontrolujú hliadky mladých aktivistov. No keď sa bližšie pozrieme na noviny, letáky, PET fľaše, mikroténové vrecká, igelitové tašky, rolky z toaletného papiera, nie je to len odpad, ale aj vynikajúci materiál na šaty. Vyskúšali sme, a podarilo sa.
Vznikli prekrásne modely šiat, ktoré sme potom predvádzali na módnej prehliadke. Akciu moderovali dvaja elegantne odetí mladí ľudia. Slečna mala oblečené nariasené, volánové šaty z nepremokavého čierneho igelitu, mládenec mal z toho istého materiálu modernú vestu a široké nohavice.
Oba modely vhodné aj do dažďa. Deti z I. stupňa našej školy

predvádzali pestré, kreatívne modely. Videli sme novinovú princeznú, ktorá mala na hlave klobúk z plastových pohárov, veľmi vhodné proti nárazom, rytierov odetých do kombinovaného odpadu, bábiku oblečenú do Tesco tašiek, model vhodný aj na zimné obdobie. Igelitové vrece malo veľký úspech, lebo modely z tohto materiálu sa často opakovali i keď v rôznych farbách. Vhodné ako pancier nám predviedli modelky, ktoré mali oblečené sukničky a klobúky z PET fliaš. O letákové baletky a princezné sme nemali núdzu. Je to veľmi pestrý a módny materiál, vhodný na každú príležitosť. Takže, milí čitatelia, neváhajte a skúste si doma zhotoviť šaty z odpadového materiálu.

Určite vám ich budú závidieť všetci susedia.
Bc. Emília Simanová, vychovávateľka

 {jcomments on}

 

Čítať 4101 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:58
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pridané videá

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (60 videos)
Loading Player...

AKTUÁLNY futbal

MAJSTROVSKÝ FUTBAL - 21.10.2017 - * DOSPELÍ - III. LIGA VÝCHOD 14. KOLO: MFK Rožňava - OŠFK Šarišské Michaľany 2:0 * V. LIGA K-G: FK Haniska - FK Gemerská Hôrka 8:0 *** DORAST III. LIGA K-G 12. KOLO: Malá Ida - Krh. Podhradie 0:2 * Drnava - Hrhov 0:2 * Kechnec - MFK Rožňava 1:4 *** STARŠÍ ŽIACI II. LIGA 12. KOLO: Rožňava - Veľké Kapušany ? * MLADŠÍ ŽIACI II. LIGA 12. KOLO: Rožňava - Veľké Kapušany ? * III. LIGA 7. KOLO: FK Krh. Podhradie - MFK Rožňava 1:6 ***
Top