Správy z Gemera

Všimnite si koho budeme, či nebudeme voliť budúci mesiac do VÚC

O niekoľko týždňov na Slovensku budú krajské voľby. Dňa 9. novembra 2013 budeme voliť predsedov samosprávnych krajov, ako aj poslancov do krajských zastupiteľstiev. Región Gemer je rozdelený do dvoch samosprávnych krajov, ktoré obsahujú tri okresy: rimavskosobotský, revúcky a rožňavský. Preto si budeme všímať iba zoznam kandidátov z týchto okresov uchádzajúcich sa o post buď predsedov SK, alebo poslancov do KZ, ktorý vám nižšie predkladáme.
O funkciu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa ide v novembrových voľbách uchádzať 11 občanov, z nich 10 ako nominanti politických strán alebo koalícií a jeden ako nezávislý kandidát. Voľby do orgánov samosprávnych krajov - teda ich predsedov a zastupiteľstiev sa uskutočnia v sobotu 9. novembra od 7:00 do 22:00. V prípade potreby môžu v obciach začať hlasovať aj skôr, všade však budú volebné miestnosti otvorené do 22:00. Ak kandidát na predsedu samosprávneho kraja nezíska v prvom kole nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, do 14 dní bude druhé kolo.

V Banskobystrickom samosprávnom kraji sa do volieb župana prihlásili 43-ročný stolár Ondrej Binder ako nezávislý kandidát, 59-ročný vysokoškolský pedagóg Ladislav Fízik za Agrárnu stranu vidieka, 61-ročný letecký inžinier Pavel Chovanec za stranu Úsvit aj 26-ročná právnička Andrea Jenčíková za stranu Nový parlament.
Ďalej to sú 48-ročný manažér Ľudovít Kaník za koalíciu SDKÚ-DS, Most-Híd, Sloboda a solidarita, 32-ročný podnikateľ Karol Konárik za Slovenskú národnú stranu, 36-ročný informatik Marian Kotleba za Ľudovú stranu Naše Slovensko, 54-ročný predseda BBSK Vladimír Maňka za koalíciu Smer-SD, KDH, Strana maďarskej komunity, Strana moderného Slovenska, Ľudová strana-HZDS, Hnutie za demokraciu, Strana zelených, 46-ročný pedagóg Emil Samko za Kresťanskú ľudovú stranu, 55-ročný znalec v lesníctve Jozef Sásik za Slovenskú ľudovú stranu a 60-ročný výsluhový dôchodcaJaroslav Sekerka za Komunistickú stranu Slovenska.
Poslancami 49-členného krajského zastupiteľstva chce byť 345 občanov. Ako nezávislí kandidáti podali kandidačnú listinu 58 z nich, ostatní sú zapísaní na kandidačných listinách niektorej z 25 politických strán alebo koalícií politických strán. Väčšina z uchádzačov o post župana sa uchádza aj o post župného poslanca.
Kandidačné listiny pre novembrové voľby poslancov a predsedu Košického samosprávneho kraja podalo 26 politických subjektov a 73 nezávislých kandidátov. O post predsedu sa uchádzajú desiati kandidáti, z toho ôsmi kandidujú ako stranícki nominanti a dvaja nezávislí. Sú to: súťažiť Rudolf Bauer - Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS),Marek Ďuran - ĽS Naše Slovensko, Vladimír Gurtler - 7 statočných, Jozef Holečko MBA – NEKA, Ivan Kuhn - Občianska konzervatívna strana (OKS), Rastislav Masnyk - SAS, s podporou SDKÚ-DS, Dominika Palaščáková - Nová väčšina – Dohoda (NOVA), Lukáš Sisák – KSS, Zdenko Trebuľa - SMER – SD, SMK, Most – Híd.
O 57 poslaneckých mandátov v jedenástich volebných obvodoch sa uchádza 330 kandidátov.
O poslanecké miesta samosprávnych krajov majú záujem aj kandidáti prislúchajúci k regiónu Gemera.

Vo volebnom obvode č. 8 (Revúca) v BBSK sú to:
1. Július Buchta, Ing. 39r., výskumný pracovník, Revúca, SNS
2. Eva Cireňová, MVDr. 53r., primátorka, Revúca, SMER – SD, KDH
3. Katarína Danišová, Ing. 63r., ekonomická inžinierka, Tornaľa, SMER – SD, KDH
4. Dušan Ďuriška, Ing. 52r, vedúci projektant hosp.úpravy lesov, Kameňany, SĽS
5. Nikoleta Gallová, Mgr. 24r, právnik, Revúca, NP
6. Ján Germánus, 37r., športovec, Revúca, SDKÚ – DS, SaS, NOVA
7. Jozef Gurský, 66r., učiteľ, Jelšava, KSS
8. Eva Hicárová, Ing. 49r., riaditeľka pobočky VÚB, a.s.Rimavská Sobota, Revúca, Nezávislý kandidát
9. Andrea Hroncová, 35r., čašníčka, Ratkovské Bystré, ĽS-HZDS, HZD
10. Andrea Jenčíková, Mgr., 26r., právnik, Revúca, NP
11. Jaroslav Kacián, 40r., živnostník, Sirk, ĽS Naše Slovensko
12. Július Laššan, Ing. 48r., starosta, Mokrá Lúka, SMER – SD, KDH
13. Ladislav Nagy, Mgr., 49r., súkr. podnikateľ Tornaľa, MOST – HÍD
14. Zuzana Nemogová, Mgr., 29r., učiteľka, Revúcka Lehota ĽS Naše Slovensko
15. Marek Nosko, Ing. 51r., starosta Muránska Dlhá Lúka, Nezávislý kandidát
16. Emil Samko, Mgr. et Mgr.,PhD.,44r., pedagóg Jelšava, KĽS
17. Ľudovít Sendrei, 71r., starosta Šivetice, SRK
18. Branislav Skaloš, 52r., elektrikár Ratková, KSS
19. Rudolf Steigauf, 43r., baník Revúca, SĽS
20. Anna Szögedi, Mgr., 63r, primátorka Tornaľa, SMK-MKP
21. Ján Šeševička, MVDr., 58r., veterinárny lekár Revúcka Lehota, Nezávislý kandidát
22. Ľudovít Štítnický, 48r., živnostník Revúca, SModS


Vo VO č.9 (Rimavská Sobota) BBSK kandidujú:
1. Tomáš Agócs, 39, geodet, Gemerský Jablonec, MOST - HÍD
2. Ján Antal, Ing., 37r., poľnohospodársky inžinier, Hnúšťa, ÚSVIT
3. Romana Antalová, Mgr., 26r., zdravotnícky laborant, Hnúšťa, ÚSVIT
4. František Auxt, Mgr., 61r., podnikateľ , Rimavská Sobota, SMK
5. Michal Bagačka, Mgr. 50r., primátor, Hnúšťa, SMER – SD, KDH
6. Tibor Balog, 55r., starosta, Sútor, Strana moderného Slovenska
7. Zoltán Bán, Ing., 60r., elektroinžinier, Rimavská Sobota, SMK
8. Pavel Cibuliak, Ing., 56r., podnikateľ, Tisovec, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
9. Gejza Farkaš, Ing., 39r., podnikateľ, Rimavská Sobota, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
10. Dušan Faško, 62r., podnikateľ, Rimavská Sobota, KSS
11. Kristián Gavalier, 21r., študent, Tisovec, ĽS NS
12. Ivan Hazucha, Ing., 43r., poľnohospodársky inžinier, Rimavská Sobota, SMER – SD, KDH
13. Ján Hiraj, 49r., stavebný technik, Rimavská Sobota, NOVÝ PARLAMENT
14. Csaba Horváth, 28r., odborný referent, Rimavská Sobota, nezávislý kandidát
15. Katarína Horváth, Mgr., 44r., sociálny pracovník, Rimavská Sobota, KĽS
16. Jozef Hrablay, Ing., 53r., riaditeľ, Rimavské Janovce, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
17. Peter Juhász, MUDr., 41r., lekár, Rimavská Sobota, SMK
18. Anna Kekeňáková, 64r., dôchodkyňa, Hnúšťa, KSS
19. Dušan Kojnok, 49r., kníhkupec, Tisovec, Strana zelených Slovenska, Zmena zdola, DÚS
20. Vojtech Kökény, Mgr., 57r., sociálny pracovník, Rimavská Sobota, SRK
21. Helena Krauszová, 42r., podnikateľka, Rimavská Sobota, SMS
22. Lukáš Kvietok, Mgr., 28r., politológ, Rimavská Sobota, SMER – SD, KDH
23. Ladislav Lang, MVDr., 36r., veterinárny lekár, Šimonovce, MOST - HÍD
24. Tibor Lukáčka, Ing., 40r., poľnohospodár, Rimavská Sobota, ASV
25. Ján Matej, 51r., živnostník, Ožďany, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
26. Peter Mináč, Ing., 57r., primátor, Tisovec, SMER – SD, KDH
27. Stanislav Mizík, Mgr., 49r., učiteľ, Rovné, Ľudová strana Naše Slovensko
28. Katarína Moncoľová, Mgr., 41, fyzioterapeut, Hnúšťa, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
29. Marian Petrok, Mgr., 39r., pedagóg, Hnúšťa, SDKÚ – DS, SAS, Nová väčšina
30. Renáta Puhlová, 45r., nezamestnaná, Rimavská Sobota, PRIAMA DEMOKRACIA
31. Jozef Pupala, JUDr., 62r., dôchodca Čierny Potok, KSS
32. Ladislav Rigó, Ing., 56r., strojný inžinier, Rimavská Sobota, SMK
33. Veronika Rízová, Ing., 25r., nezamestnaná, Rimavská Sobota, KSS
34. Tomáš Rosiar, 25r., mechanik motorových vozidiel, Hnúšťa, ĽS NS
35. Pavel Struhár, JUDr., 56r., prednosta, Klenovec, SMER – SD, KDH
36. Jaroslav Suja, Bc., 37r., generálny riaditeľ, Tisovec, nezávislý kandidát
37. Vojtech Szajkó, Mgr., 28r., stredoškolský učiteľ, Včelince, nezávislý kandidát
38. Jozef Šimko, JUDr., 62r., primátor, Rimavská Sobota, nezávislý kandidát
39. Dušan Širák, Ing., 59r., nezamestnaný, Čerenčany, KSS
40. Jana Uhrinová, Mgr., 56r., pedagóg, Rimavská Sobota, SNS
41. Aneta Vargicová, Ing., 47r., ekonóm, Rimavská Sobota, SNS
42. Silvia Vargová, MUDr., 43r., lekár, Rimavská Sobota, MOST - HÍD
43. Viliam Vaš, Mgr., 57r., stredoškolský učiteľ, Rimavská Sobota, SMER – SD, KDH
44. Peter Vetrák, 55r., technik, Tisovec, SĽS
45. Viliam Vidinský, Mgr., 57r., pedagóg, Rimavská Sobota, ĽS - HZDS, HZD
46. Peter Vraniak, Ing., 38r., podnikateľ, Rimavská Sobota, ÚSVIT
47. Samuel Zubo, RSDr., CSc., 65r., dôchodca, Rimavská Sobota, KSS

Vo VO č. 8 (Rožňava) v KSK sa uchádzajú títo kandidáti:
Meno kandidáta – povolanie – kandidujúca strana – mesto
1. Ján Babič – poslanec – SMER-SD – Rožňava
2. Zlatica Bachňáková – ekonómka – KSS – Dobšiná
3. Štefan Bašták – stavebný inžinier – SMER-SD – Slavošovce
4. Beáta Bekeová – ekonóm – SMK – Bohúňovo
5. Juraj Bernár – právnik – KSS – Pača
6. Matúš Bischof – učiteľ – OKS – Rožňava
7. Peter Bollo – starosta – KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS – Krásnohorské Podhradie
8. Pavol Burdiga – primátor – KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS – Rožňava
9. Božena Czmórová – živnostníčka – KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS – Rožňava
10. Milan Fafrák – právnik – KSS – Rožňava
11. Ján Frák – štátny zamestnanec – Nezávislý kandidát – Rožňavské Bystré
12. Ľuboš Gál – banský inžinier – 7 Statočných – Vlachovo
13. Miloš Gallo-Barnák – starosta obce – KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS – Štítnik
14. Jana Gallová – inžinierka ekonómie – ÚSVIT – Vyšná Slaná
15. Ľudovít Gunár – živnostník – Strana Rómskej únie – Krásnohorské Podhradie
16. Karol Horník – primátor mesta – SMER-SD – Dobšiná
17. Izabela Hurajtová – riaditeľka CVČ – Nová väčšina – Pača
18. Július Kerekeš – starosta obce – Nezávislý kandidát – Rudná
19. Jaroslav Kočiš – pedagóg – KSS – Brzotín
20. Jozef Kováč – riaditeľ Arcidiecéznej charity – Nová väčšina – Rožňava
21. Stanislav Kučerák – športovec – Strana Rómskej únie – Gemerská Poloma
22. Ivan Kuhn – analytik – OKS – Rožňava
23. Jozef Kušnier – hasič – ĽSNS – Henckovce
24. Ján Lach – SZČO – KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS – Rožňava
25. Eduard Mako – aktivista – Strana Rómskej únie – Rožňava
26. Gejza Milko – súkromný podnikateľ – SMER-SD – Gemerská Hôrka
27. Milan Mlynár – starosta – SNS – Gočovo
28. Juraj Nagy – kultúrny referent – Nezávislý kandidát – Krásnohorská Dlhá Lúka
29. Peter Pamula – riaditeľ – SNS – Dobšiná
30. Ferenc Porubán – stavebný inžinier – SMK – Hrhov
31. Štefan Szaniszló – živnostník – ĽSNS – Krásnohorské Podhradie
32. Ján Szöllös – strojný inžinier – SMK – Rožňava
33. Jozef Šebalj – mechanik – DS – Rožňava
34. Tibor Takáč – geodet – OKS – Rožňava
35. Janka Vavreková – pedagóg – KSS – Pača

 

 

Čítať 4618 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:04
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pridané videá

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (60 videos)
Loading Player...

AKTUÁLNY futbal

MAJSTROVSKÝ FUTBAL - 21.10.2017 - * DOSPELÍ - III. LIGA VÝCHOD 14. KOLO: MFK Rožňava - OŠFK Šarišské Michaľany * V. LIGA K-G: FK Haniska - FK Gemerská Hôrka * ** DORAST III. LIGA K-G 12. KOLO: Malá Ida - Krh. Podhradie * Drnava - Hrhov * Kechnec - MFK Rožňava *** STARŠÍ ŽIACI II. LIGA 12. KOLO: Rožňava - Veľké Kapušany * MLADŠÍ ŽIACI II. LIGA 12. KOLO: Rožňava - Veľké Kapušany * III. LIGA 7. KOLO: FK Krh. Podhradie - MFK Rožňava 1:6 *
Top