Jelšava

Za Mgr. Dušanom Mihalidesom (1950 - 2016)

V utorok 5. apríla 2016 sme sa za prítomnosti veľkého počtu účastníkov pohrebného aktu rozlúčili v Dome smútku v Jelšave, následne v cintoríne v rodných Šiveticiach, s Mgr. Dušanom Mihalidesom. Opustil nás v sobotu 2.4.2016, dva dni pred svojimi 66-tymi narodeninami. 

Pán magister bol činorodý, veľmi aktívny a pre všetku ním vykonávanú činnost plne zanietený človek, ktorý sa počas celého svojho života podieľal na výchove mladej generácie, o čom svedčí aj stručný prehľad o jeho pracovnom živote. Pracoval v Dome pionierov a mládeže v Jelšave a po jeho zrušení a ukončení učiteľského štúdia na PF UMB v BB ako učiteľ ZŠ v Jelšave, neskôr ako zástupca riaditeľa školy a od 1.4.2004 do 20.11.2014, kedy odišiel na starobný dôchodok, vykonával funkciu riaditela školy.

Za svoju prácu dostal jedno z najvyšších pedagogických ocenení, a to "Medailu svätého Gorazda", udelenú ministrom školstva SR v roku 2008 a Cenu primátora mesta Jelšava v r. 2010.

Bol človekom, ktorého rukami prešlo množstvo žiakov a mládeže, či už v záujmových krúžkoch alebo na hodinách fyziky a technických prác v škole. Jeho koníčkom a obľubou bolo letecké a automobilové modelárstvo, no inklinoval i k rybárstvu a poľovníctvu.

Popri jeho veľkom pracovnom zanietení bol strarostlivým otcom rodiny, staral sa o výchovu svojho syna a dcéry, ktorí už po ukončení vysokoškolských štúdií maju svoje vlastné rodiny.

V práci bol veľmi zodpovedný, svedomitý, tvorivý a vo funkcii riaditeľa školy patrične náročný tak na seba, ako aj na celý veľký kolektív svojich pracovníkov. Jeho zásluhou a príkladnou spoluprácou a pochopením zo strany primátora mesta MVDr. Milana Kolesára a poslancov MsZ, došlo k takmer vzorovému materiálovému vybaveniu školy, ktoré patrí nielen v blízkom okolí, ale aj v rámci SR k najlepším. Opravili sa ošarpané budovy, vybudovali odborné učebne, prestavalo sa vykurovanie vo všetkých pavilónoch, vybudovalo sa dopravné ihrisko, učebňa v prírode a upravila sa zeleň v celom rozsiahlom areáli.

Za všetku jeho vykonanú prácu mu patrí veľké ĎAKUJEM, ktoré je za všetkých jeho bývalých žiakov, rodičov, terajších i bývalých spolupracovníkov, obyvateľov nášho mesta i obcí z blízkeho okolia.

Spomienka na neho ostane navždy v našich srdciach.

Mgr. Ondrej Mladší

 

 

Čítať 1881 krát Naposledy zmenené streda, 08 jún 2016 21:42
Zdieľať tento článok

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Folklór

Veľkonočné

Playlist: 0
Watching: Veľkonočné (29 videos)
Loading Player...

Pozvánky na aktuálne podujatia

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Top