sobota, 23 november 2013 18:15

Záujem o jedinečný filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov

Napísal(a) OCVK Jelšava
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Jedinečný SNOW FILM FEST filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov sa tohto roku premietal vo viac ako 180 mestách na Slovensku a v Čechách. 
Osvetové centrum vyšehradskej kultúry Jelšava v spolupráci s Mestským poľovníckym združením Jelšavan usporiadalo tento festival 22.11.2013 v piatok. Návštevníci mali počas celého dňa možnosť zhliadnuť viac ako 4 hodiny pútavých filmov v troch blokoch. Filmy si pozrelo viac ako 80 divákov, medzi ktorými boli nielen návštevníci z Jelšavy, ale aj zo širokého okolia. 
Hlavný program bol zostavený zo siedmich filmov, ktoré získali celý rad ocenení na zahraničných filmových festivaloch: Crossing the Ice - Naprieč ľadmi, Tempting fear - Lákavý strach, Blue Obsession - Modrá posadnutosť, Snow Way, Nordfor sola - Na sever od slnka, Neviditeľná hora, Unicorn Sašimi - Sašimi z jednorožca. 
Bonusovými filmami boli: Snowgirls a Ataraxia. 
Filmová prehliadka "Tierra SNOW FILM FEST" je najväčší festival svojho druhu, ako uvádza aj manažér festivalu Dan Hála: "Teší nás veľký záujem o organizovanie festivalu aj v menších mestách. Sme radi, že môžeme najlepšie filmy uplynulej sezóny ukázať aj tam, kde by inak takúto možnosť

nemali" hovorí manažér festivalu Dan Hála a dodáva: "Počtom miest konania sme zďaleka najrozšírenejší športový či outdoorový filmový festival v Česku aj na Slovensku“. 
Keďže o tento festival je veľký záujem, plánujeme pokračovať v jeho organizovaní aj v budúcom roku.

OCVK Jelšava.

 IMG 5294IMG 5309

Čítať 2343 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:06

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Playlist: 0
Watching: Pribudlo nové video (118 videos)
Loading Player...