štvrtok, 20 september 2018 10:03

Denisa Ogino - jej netradičný životný príbeh a splnený sen o veľkej rodine Doporučený

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravuje pre širokú verejnosť besedu so slovenskou autorkou a spoluautorkou kníh Denisou Ogino, ktorá takmer desať rokov spoznávala netradičnú japonskú kultúru a život v Japonsku. Stretnutie sa bude konať v utorok 9. októbra 2018 o 17:00 hod. v priestoroch knižnice na ul. Lipová č. 3. Podujatie sa uskutoční v rámci projektu Tajomstvá v literatúre II., ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.
„Zamilovať sa do exotickej krajiny dnes nie je žiaden problém,“ spomenula na úvod Denisa Ogino a pokračovala: „Množstvo informácií, ktoré nájdeme o tej ktorej krajine

či už v literatúre alebo na internete, je len potrebné správne spracovať a správne sa rozhodnúť, kam chcete vycestovať. Ja som sa ako mladá, sotva dvadsaťtriročná, zamilovala nielen do Japonska, ale aj do Japonca. Po desiatich rokoch, strávených v tejto exotickej krajine, som sa vrátila na Slovensko“.

2018 10 09 denisa ogino S dušou Japonky plagat 1Denisa Ogino je autorkou knihy Navarme si Japonsko a spoluautorkou kníh Sushi v dushi a S dušou Japonky. Japonská kultúra sa jej stala veľmi blízkou, nehovoriac o japonskej kuchyni. Ešte pred pár rokmi bola vydatá za Japonca. Hoci jej Japonsko nesmierne prirástlo k srdcu, po boku bývalého manžela nenašla šťastie. Vrátila sa aj so synom na Slovensko. Po ťažkých začiatkoch je dnes šťastná po boku iného muža, realizuje sa v práci, v škole a v mnohých zaujímavých projektoch, ktoré približujú japonskú kultúru.

A prečo práve v Rožňave Denisa Ogino a Japonsko? „V knižnici máme na úseku krásnej literatúry množstvo zaujímavých kníh s rôznorodou tematikou,“ spomenula pracovníčka úseku Helena Eleková. „Najlepším nahrávačom tém je sám život. Spojením skutočne prežitého príbehu a šikovného pera vzniknú diela, ktoré sa oplatí poznať. My sme si zvolili tému multikultúra v literatúre z pohľadu slovenskej tvorby. Pre účastníkov bude toto stretnutie opäť niečo nové a určite aj výnimočné.“

Prijmite srdečné pozvanie na netradičné podujatie so slovenskou autorkou a spoluautorkou Denisou Ogino v utorok 9.10.2018 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3. Podujatie sa uskutoční v rámci projektu Tajomstvá v literatúre II., ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.

Tatiana Bachňáková

 

 

Čítať 421 krát Naposledy zmenené utorok, 25 september 2018 10:48

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2