utorok, 07 jún 2011 15:29

Detský folklórny súbor GEMERČATÁ z Dobšinej oslávil 25. výročie svojho vzniku Doporučený

Napísal(a) Marta Mikitová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Súbor bol založený v roku 1986 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Dobšinej. V súčasnosti pracuje pri občianskom združení Folklórny súbor Gemer, Dobšiná. Od svojho založenia nesie názov Gemerčatá. Prví vedúci boli manželia Erika a Viliam Husárovci. V rokoch 1987 – 1991 vedenie kolektívu prevzali manželia Anna a Juraj Mackovci. Od roku 1991 ho vedú Anna Macková a Mária Garanová Krišťáková, na harmonike sprevádza Ing. Ondrej Gál. Súbor má tanečnú a spevácku zložku. Počet členov sa pohybuje v rozmedzí 35 – 40 detí vo veku 6 – 14 rokov. V repertoári majú spracované detské hry, tance a zvyky z neďalekej rázovitej Rejdovej. Najvýznamnejšie programy, s ktorými

účinkovali, sú: Vyvolávanie slnka, Pastierikov sen, Pod bučkom – za bučkom, Mak, Jarné hry, Pri potoku. Účinkujú na rôznych podujatiach v meste, okrese i za jeho hranicami (Gemerský folklórny festival v Rejdovej, Tisovec, Rimavská Sobota, Heľpa, v družobných mestách). Súbor niekoľkokrát reprezentoval okres v krajských súťažiach detských folklórnych súborov a hudobného folklóru detí.
Vychutnajte si teda bohatý a pestrý program, pripravený k 25. výročiu založenia tohto talentovaného folklórneho súboru Gemerčatá, ktorý bol prvým podujatím v rámci Dní mesta Dobšiná 2011 a XIX. Dobšinských turíčnych sviatkov a konal sa v nedeľu 5.6.2011 v Mestskom kultúrnom stredisku v Dobšinej.
M. Mikitová{jcomments on}

Čítať 2221 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:13

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2