utorok, 04 jún 2019 13:30

Gemerčania cestovali v čase - RETROvýstava je otvorená Doporučený

Napísal(a) Róbert Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvorilo pre svojich návštevníkov výnimočnú výstavu s názvom RETROvýstava, ktorej vernisáž sa uskutočnila dňa 30. mája 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.

Vernisáž, ktorú otvoril riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave – Pavol Lackanič s jej kurátorom Pavlom Horváthom, sa tešila obrovskému záujmu verejnosti, o čom svedčí takmer stovka zúčastnených. Samotná výstava prístupným a neformálnym spôsobom oslovuje návštevníka a prezentuje mu vybavenie a zariadenie bežnej domácnosti v období socializmu,

pričom dôraz kladie postupne najmä na vybavenie detskej izby s hračkami, kuchyne s inventárom, obývaciu izbu, pracovňu; vo forme kolekcií predstavuje aj dobovú elektroniku a trávenie voľného času. Atraktívnosť výstavy zvyšuje aj osobný vklad zo strany návštevníkov, ktorý na ňu poskytli predmety v osobnom vlastníctve a tak sa stali jej súčasťou.

1 17   2 15   3 16   4 13

 

„Je to krásna výstava, akoby som cestovala strojom času, presne takto sme žili, keď som bola ešte malá," vyjadrila sa s úsmevom na margo výstavy jedna z návštevníčok.

Výstavu si budú môcť návštevníci vychutnať až do 3. 9. 2019, okrem toho ich v rámci výstavy čakajú aj rôzne zaujímavé sprievodné podujatia.

5 14   6 13   7 9

 

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Róbert Šimko

 

Čítať 244 krát Naposledy zmenené utorok, 04 jún 2019 14:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x