piatok, 19 október 2018 18:19

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave hľadá BABKU a DEDKA pre rok 2018 Doporučený

Napísal(a) T. Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Ilustračné foto Ilustračné foto Zdroj: Babka a dedko drevoskladzahrady.sk

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, pobočka Juh, Jovická 66, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravila pre deti a mládež do 15 rokov v mesiaci október súťaž o najlepšiu babku a dedka pod názvom „Hľadá sa BABKA a DEDKO pre rok 2018“. Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života. Láska, múdrosť, úsmev, skúsenosti, pomoc, rozprávanie príbehov zo života, čítanie rozprávok, rady pri varení, spoločné športovanie... V dnešnom uponáhľanom svete si ani nestíhame uvedomiť, čo všetko pre nás vedia urobiť babka, dedko, starká, starký. A vôbec nemusia mať šediny. V mnohých prípadoch ich pomoc berieme ako samozrejmosť.

Na dôchodku si žijú svoj život ďalej, mnohí hovoria, ako nič nestíhajú a sú vďační za to, že sú ešte pre svojich najbližších potrební.

2018 10 29 Babka GKPDPri príležitosti Mesiaca úcty k starším si knižnica už po štvrtýkrát chce uctiť starých rodičov prostredníctvom výtvarných a literárnych prác detí, ich vnúčat. „Myšlienka prišla spontánne,“ rozhovorila sa pracovníčka pobočky knižnice na najväčšom sídlisku v Rožňave Natália Gyureková. „Pri návšteve knižnice, ktorá je situovaná na veľkom sídlisku a má za úlohu poskytnúť kultúrne vyžitie sa pre tamojších obyvateľov, či už mladé mamičky s deťmi na rodičovskej dovolenke, starších ľudí na dôchodku, či ostatných, sa snažíme v rámci našich možností pripravovať rôzne podujatia. Jedným z nich je opäť v mesiaci október súťaž, kde nám môžu deti doniesť výkres, na ktorý namaľujú svoju babku a dedka, alebo donesú napísaný príbeh, ktorý s nimi prežili. A môžem všetkých uistiť, že deti nám kreslia usmiatych a veselých starkých, píšu rôzne veselé zážitky, pri ktorých sa zasmejeme. Nájdu sa aj smutnejšie príbehy, ťažké životné príbehy, kde chýba nežná ruka a náruč. Pri tých si aj my poplačeme.“

Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly. Nedá sa jej vyhnúť. Súťaž, ktorá pozostáva z výtvarnej práce alebo v napísaní príbehu o starých rodičoch si už našla medzi čitateľmi svoje stále miesto. Prispejte aj vy svojím výnimočným príbehom alebo kresbou o babke a dedkovi. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, pobočka Juh, Jovická 66 hľadá v mesiaci október BABKU a DEDKA pre rok 2018. Tešíme sa na Vás na stretnutí v knižnici pri vyhodnotení.

Tatiana Bachňáková

 

Čítať 203 krát Naposledy zmenené nedeľa, 21 október 2018 16:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.