pondelok, 15 október 2018 17:28

Gemerská podkovička - festival detských folklórnych súborov z Gemera a Malohontu mal IX. ročník Doporučený

Napísal(a) Ing. Magdaléna Kantorová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej zorganizovalo v poradí už deviaty ročník festivalu detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu pod názvom Gemerská podkovička. Podujatie sa uskutočnilo 12. októbra 2018 a zúčastnilo sa na ňom viac ako 120 účinkujúcich z detských folklórnych súborov Lieskovček a Podkovička z Rimavskej Soboty, Zornička a Mladosť z Klenovca, Zrkadielko z Hnúšte, Čížiček z Tisovca a Lykovček z Revúcej. V dopoludňajších hodinách si účastníci festivalu uctili na miestnom cintoríne v Revúcej pamiatku Evky Skalskej, na počesť ktorejsa festival koná a ktorá bola zakladajúcou členkou a dlhoročnou vedúcou

detského folklórneho súboru Lykovček v Revúcej. Popoludní boli pre deti z detských folklórnych súborov pripravené tvorivé dielne, v rámci ktorých si deti mohli vyskúšať pletenie bičov, oboznámili sa s ľudovými nástrojmi (píšťalkami, fujarou) a naučili sa spievať krásne gemerské piesne. Podvečer patril ich spoločnému programu, kde detské folklórne súbory mohli prezentovať piesne a tance regiónu Gemer-Malohont.

Každoročným poslaním a cieľom detského festivalu je podporovať tradičnú ľudovú kultúru, jej zvyky, piesne, tance a remeslá v regióne Gemer-Malohont. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a návštevníkom podujatia za podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutie na jubilejnom desiatom ročníku Gemerskej podkovičky.

Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia.

Ing. Magdaléna Kantorová
Foto: Peter Poboček

 


 

Čítať 653 krát Naposledy zmenené utorok, 16 október 2018 14:53

Galéria obrázkov

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2