štvrtok, 09 január 2020 15:02

Fotosúťaž za rok 2019 má svojich víťazov Doporučený

Napísal(a) Mirka Vargová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Na vernisáži výstavy, ktorá sa konala v stredu 8. januára 2020 v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti, sme spoznali mená autorov víťazných fotografií z minuloročnej fotosúťaže Malohont mojimi očami. Výber súťažných fotografií si budete môcť pozrieť v knižnici až do konca apríla.
Do 7. ročníka fotosúťaže Malohont mojimi očami, ktorá prebiehala od 1. júla do 30. septembra 2019, sa zapojilo 20 fotografov z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z Rimavskej Soboty, Lučenca, Banskej Bystrice či Považskej Bystrice, a to vo veku od 17 do 51 rokov.
„Sme radi, že súťaž opäť oslovila amatérov aj profesionálov, a to aj napriek tomu, že sa v nej nesúťaží o hodnotné ceny.

Ide skôr o prezentáciu regiónu Malohont v obrazovej podobe a sme veľmi vďační, že sa na tom svojou účasťou vo fotosúťaži podieľajú desiatky ľudí, ktorým je tento región srdcu blízky,“ doplnila Miroslava Vargová, manažérka MAS MALOHONT.

Zo 109 doručených fotografií bolo 11 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bolo nedostatočné rozlíšenie, nedodržanie súťažnej kategórie a miesta zhotovenia fotografií. Zvyšných 98 fotografií postúpilo do hlasovania verejnosti, ktoré prebiehalo od 18. do 25. novembra 2019.

Najviac fotografií súťažilo už tradične v kategórii Prírodné krásy (40), potom nasledovali kategórie Kultúrne dedičstvo (22), Ľudia a život (18) a kategória Naše obce (18).

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia v zložení Ján Ulický (Rimavská Sobota), Daniel Csúr (Rimavská Sobota) a Petra Rapčanová (Hnúšťa):

Kategória 1. Prírodné krásy:
Miroslav Sobek - Hmlisté klenovské ráno
Miroslav Vrábeľ - Skrytý život hmyzu
Michaela Tiralová - Mnoho-vetvistý, naširoko-ďaleko tieniaci dub letný (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)

Kategória 2. Kultúrne dedičstvo:
Radovan Vojenčák - Fašiangový sprievod II
Michal Tvrdoň - Dobré ráno
Rudolf Máté - Úsvit
Víťaz verejného hlasovania: Michaela Tiralová - Slabejovie chalúpka s mesačnou svätožiarou

Kategória 3. Ľudia a život:
Michal Tvrdoň - Buď fit ako grafit
Martin Babarík - Gejzko
Michaela Tiralová - Kokavskie lazy
Víťaz verejného hlasovania: Michaela Tiralová - Hej, už ten chodníček trávičkou porastá...

Kategória 4. Naše obce:
Michal Tvrdoň - Veget na vyhliadke
Michaela Tiralová - Súmrak a inverzia v Ožďanoch
Michaela Tiralová - Belovláska ľúba husiaročka z lipovského grúňa (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)

V mene celej Miestnej akčnej skupiny MALOHONT blahoželáme víťazom a ostatným fotografom ešte raz ďakujeme za zapojenie sa do súťaže. Príležitosťou nielen pre nich bude opäť ďalší ročník súťaže, ktorý plánujeme vyhlásiť v tomto roku. Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

Za spoluprácu pri príprave a otvorení výstavy ďakujeme Mestskému kultúrnemu stredisku v Hnúšti, Knižnici prof. Š. Pasiara v Hnúšti a Speváckemu zboru pri Základnej umeleckej škole v Hnúšti.

Mirka Vargová

Foto: Ivana Kováčová

Zdroj: MAS MALOHONT

 

Čítať 932 krát Naposledy zmenené piatok, 10 január 2020 09:19

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.