piatok, 31 január 2020 16:33

Kreatívny február v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave Doporučený

Napísal(a) A. Kleinová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje vo februári 2020 vo svojich tvorivých dielňach dva workshopy pre dospelých. Zamerané budú na fašiangové zvyky.
Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy, známe ako Fašiangy, je typické veselicami, maskami aj zabíjačkovými jedlami. Aj worskopy v Dome tradičnej kultúry Gemera preto budú pestré. Dospelí sa môžu zapojiť do workshopu s názvom „Na truhlici maľované“. Lektorka Anna Lachová účastníkom kurzu porozpráva o tradičných gemerských vzoroch a zároveň si technikou maľby každý vymaľuje svoju vlastnú truhličku – šperkovnicu.

Na tento workshop nadviaže ďalšia tvorivá dielňa zameraná na výrobu šperkov. Lektorka Renáta Kseničová, v keramickej dielni Domu tradičnej kultúry Gemera, naučí účastníkov workshopu rôzne postupy, ako modelovanie voľnou rukou, dekorovanie a maľovanie šperku engobami a glazúrami.

Podujatia sú súčasťou projektu Dedičstvo inšpiruje, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Počet miest pre workshopy je obmedzený na 10 osôb, preto odporúčame registráciu vopred. Poplatok je 10 € za každý z workshopov.

Informácie, rezervácie:
Maľba na drevo: Martina Kleinová, 0915 884 135
Keramika: Renáta Kseničová, , 0917 419 258

A. Kleinová

 

Čítať 255 krát Naposledy zmenené streda, 05 február 2020 00:55

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.