piatok, 26 apríl 2019 14:15

INVENTÚRA v knižnici pokračuje... Doporučený

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja privíta v utorok 7. mája 2019 o 17:00 hod. v priestoroch knižnice Andreja HRYCA, slovenského herca filmového plátna a divadelných dosiek, autora knihy INVENTÚRA – nové, doplnené vydanie.
Andrej Hryc sa narodil v Bratislave, kde vyštudoval VŠMU divadelnú fakultu, odbor herectvo u L. Chudíka a prof. J. Budského. Ako divadelný herec pôsobil v Štátnom divadle v Košiciach a na Novej scéne v Bratislave. Na svojom konte má množstvo filmov, televíznych, divadelných a rozhlasových inscenácií.

rv inventura Hryc Andy 1„Andy“ Hryc, ako ho mnohí volajú, v roku 2013 krstil svoju prvú autobiografiu INVENTÚRA. „Písať o sebe a o ľuďoch, s ktorými sa človek v živote stretol a ktorí tak či onak ovplyvnili jeho vývoj, konanie, vzdelanie, rozhľad, kariéru a osud, ktorí ho svojou existenciou niekam posunuli alebo naopak pribrzdili jeho vzlet... písať o týchto ľuďoch je ťažké. Je to vlastne inventúra, rekapitulácia,“ napísal v úvode knihy Andrej Hryc.

Od marca 2019 je na knižnom trhu INVENTÚRA - nové, doplnené vydanie. „Prvé, dvadsaťtisícové vydanie mojej knihy je z pultov preč. Prišlo na rad druhé vydanie. Uplynulo 6 rokov a ja som dopísal 60 nových strán,“ prezradil samotný autor. A hoci v novom, doplnenom vydaní bilancuje kľúčové udalosti posledných šiestich rokov svojho života, jednu vec nezmenil - v osobnom a verejnom zúčtovaní nešetrí nikoho...

Čo všetko musia absolvovať filmári, ak chcú uspieť v nominácii na Oscara, ako sa nakrúcal film Čiara, prečo sa rozhodol zorganizovať petíciu pre svojho kolegu Dušana Cinkotu alebo prečo sa Andrej Hryc rozhodol vrátiť do politiky... to je len pár otázok, na ktoré sa odpovede môžu návštevníci knižnice v daný deň dozvedieť priamo od samotného hosťa.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Andrej Hryc – autor knihy INVENTÚRA - nové, doplnené vydanie
pozývajú širokú verejnosť v utorok 7. mája 2019 o 17:00 hod. do priestorov knižnice, ul. Lipová č. 3 na stretnutie spojené s autogramiádou. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

(Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=YQl1DCLUsAg
https://www.pantarhei.sk/knihy/biografie/film-hudba/inventura-doplnene-vydanie.html)

 

 

Čítať 328 krát Naposledy zmenené nedeľa, 28 apríl 2019 08:53

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.