piatok, 17 január 2020 13:34

Jubilejná výstava rožňavského umelca – Rolanda Neupauera Doporučený

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Jubilejná výstava rožňavského umelca – Rolanda Neupauera sa uskutoční pri príležitosti jeho 40. narodenín v Baníckom múzeu v Rožňave, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja. Vernisáž výstavy bude v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave dňa 6. februára 2020 o 16:00 hod., na ktorú vás týmto aj pozývame.
Roland Neupauer predstaví publiku výstavu pod názvom „Roland Neupauer 40“, ktorá bude pozostávať z viacerých cyklov jeho doterajšej tvorby. Aktívne sa začal venovať výtvarnému umeniu po strednej škole, čiže za posledných 20 rokov, a to aj napriek tomu, že sa od roku 2001 u neho začala prejavovať zákerná choroba. V dôsledku svojho hendikepu dochádza od roku 2010 v jeho tvorbe k úplnej zmene spojenej aj s novým spôsobom umeleckého vyjadrovania.

„V jeho tvorbe sú nosnými umeleckými argumentmi priestor, motívy architektonického charakteru a čiastočne interiérového „retro“ designu ako reakcia na nedávnu minulosť“, povedal o tvorbe rožňavského umelca riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

Výstavu si môžete vychutnať do 29. marca 2020 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave.
Tešíme sa na vašu návštevu!

R. Šimko

 

Čítať 524 krát Naposledy zmenené piatok, 17 január 2020 13:54

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.