piatok, 28 august 2020 10:51

V rožňavskej galérii vystavia diela účastníkov tábora MLYN BASKA MALOM

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ak ste zvedaví, čo na prelome júla a augusta vytvorili účasníci Medzinárodného tábora MLYN 2020 Rožňava, príďte sa pozrieť do Galérie Baníckeho múzea v Rožňave. Výstavu s názvom 21. Mlyn Baska Malom 2020 pripravilo Banícke múzeum v Rožňave, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, v spolupráci Občianskym združením Pre partnerské mestá Rožňavy. Vernisáž sa uskutoční 10. septembra 2020 o 17:00 v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.
Tento rok sa na výtvarnom tábore pre obmedzenia v súvislosti s pandémiou COVID-19 zúčastnilo len deväť výtvarných umelcov. Okrem umelcov z Košického kraja tvorili v tábore aj umelci z maďarských partnerských miest mesta Rožňava – Szerencsa, Budapešti a Miškovca.

Iniciátorom, dlhoročným organizátorom a aktívnym účastníkom tábora bol v rokoch 1997-2011 akademický maliar, zaslúžilý umelec Maďarska a rodák z okolia Rožňavy Baska József (1935-2017), ktorý žil a tvoril v Budapešti.

„Zámerom projektu MLYN Rožňava je vytvorenie podmienok pre tvorbu mladých výtvarných umelcov z partnerských miest Rožňavy a ich následná prezentácia v stredoeurópskom meradle. Tvorivú aktivitu tábora dokumentuje práve táto výstava, ktorú už tradične organizujeme v priestoroch Galérie,“ dodal predseda OZ pre partnerské mestá Rožňavy František Kardoš.

Výstava 21. Mlyn Baska Malom 2020 potrvá do 30.10.2020. Realizáciu Medzinárodného maliarskeho tábora finančne podporili Mesto Rožňava a samospráva V. obvodu Budapešti – Belváros-Lipótváros. Viac informácií o výstavách a podujatiach Baníckeho múzea v Rožňave nájdete na www.banmuz.sk.
Tešíme sa na vás!


R. Šimko

 

Čítať 378 krát Naposledy zmenené piatok, 28 august 2020 11:03

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.