Vytlačiť túto stránku
streda, 26 marec 2014 12:26

Čakajú nás dve detské folklórne akcie: U Havranky hrat budú, Po gemersky hráme aj si zaspievame

Napísal(a) M. Hlaváčová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv u-havrankyaU Havranky hrat budú …
Gemerské osvetové stredisko v spolupráci s mestom Rožňava pripravujú dňa 11. apríla regionálnu súťažnú prehliadku detského hudobného folklóru „U Havranky hrat budú“. Dňa 11. apríla o 9:00 hod. v sále mestskej radnice v Rožňave sa stretnú detskí priaznivci hudobného folklóru, ktorí odprezentujú ľudové piesne z Gemera. Poslaním podujatia je podporovať, rozvíjať u detí lásku k folklóru a podnecovať ich k aktívnej činnosti v tejto oblasti. Tí najlepší, ktorí postúpia budú zastupovať okres Rožňava na krajskej súťaži 1. júna v Buzici.

Po gemersky hráme aj si zaspievame
rv po-gemersky-hrameGemerské osvetové stredisko sa tohto roku zameria aj na vzdelávanie mladých muzikantov v okrese. Na podnet viacerých hudobných zoskupení sa v dňoch 12.-13. 4.2014 stretnú muzikanti, ktorí svoje vzácne skúsenosti naučia aj deti z Gemera. Počas týchto dvoch dní sa budú môcť malí muzikanti vo veku od 5 – 18 rokov priučiť technike, hudobným tradíciám a voľne si zahrať s tými najlepšími. Našou prioritou je inšpirovať muzikantov na ich niekedy ťažkú, no zároveň krásnu cestu hudobným folklórom. Detská muzikantská dielňa sa bude realizovať v priestoroch CVČ (prízemie) v Rožňave, ktorej hlavným lektorom

bude Michal Noga, úspešný muzikant, primáš nielen na Slovensku, ale aj za hranicami. Bližšie informácie môžete získať na tel.č. 058/ 732 36 50 alebo . Neváhajte a prihláste sa!

M. Hlaváčová

 

 

Čítať 1624 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:11