pondelok, 27 október 2014 17:16

Gemerská podkovička sa rozihrala v Revúcej už po piatykrát

Napísal(a) Ing. Magdaléna Kantorová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra podkovicka053aV piatok 24. októbra 2014 sa v Revúcej uskutočnil už piaty ročník festivalu detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu pod názvom Gemerská podkovička. Zúčastnilo sa ho viac ako 130 účinkujúcich z detských folklórnych súborov Hájik a Lieskovček z Rimavskej Soboty, Lykovček z Revúcej, Mladosť a Zornička z Klenovca. V dopoludňajších hodinách si účastníci festivalu uctili pamiatku pani Evky Skalskej, zakladajúcej členky a dlhoročnej vedúcej detského folklórneho súboru Lykovček, ktorá svojou činnosťou významne prispievala k folklórnemu životu na Gemeri-Malohonte a na počesť ktorej sa festival koná.

Popoludní boli pripravené tvorivé dielne pre deti, v rámci ktorých sa oboznámili s jesenným zvykoslovím, gemerskými tancami a krásnymi gemerskými piesňami. V podvečerných hodinách sa detské folklórne súbory predstavili v spoločnom programe, ktorý sa konal v Mestskom dome kultúry v Revúcej.Cieľom festivalu je podporovať uchovávanie nehmotného kultúrneho dedičestva Gemera-Malohontu a bohatých folklórnych tradícií

v okresoch Rimavská Sobota a Revúca. Organizátormi podujatia boli Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, Mestské kultúrne stredisko v Revúcej a Literárny klub pri Kníhkupectve KnihArt v Revúcej. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Ing. Magdaléna Kantorová - Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote

Foto Peter Poboček

 

Čítať 1568 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.