pondelok, 23 marec 2015 18:43

Tajomstvá za mikrofónom TA3 s Barbarou Túrosovou - priamy prenos s rožňavskými študentmi

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

turosova tretinka 1a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) - Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v rámci 16. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc pripravila v stredu 25.3.2015 pre stredoškolskú mládež podujatie pod názvom „Tajomstvá za mikrofónom“ s Barbarou Túrosovou, moderátorkou televízie TA3. 
Každý človek má od detstva sny o svojom budúcom povolaní. Nie každý si vie predstaviť každodennú prácu napríklad v kancelárii, v prírode, ateliéri, či v triede plnej detí. Každé povolanie má však svoje čaro a svoju dôležitú úlohu v spoločnosti. Niekomu sa detské sny splnia hneď, iní sa snažia ísť za svojim cieľom aj dlhé roky.
Barbara Túrosová, ktorá bude v stredu našim hosťom v knižnici, vyštudovala žurnalistiku na UKF v Nitre. Na otázku, čo bolo po skončení školy, odpovedala „ V televízii TA3 som začala pracovať hneď po skončení vysokej školy. Od nástupu pôsobím ako redaktorka zahraničného spravodajstva a od roku 2012 aj ako moderátorka. Mám svoju reláciu 24 hodín vo svete, v ktorej každý deň rozoberám aktuálne a najdôležitejšie zahranično-politické témy.“

Táto mladá šarmantná Rožňavčanka príde medzi študentov, zatiaľ stredoškolákov, ktorí sa v blízkej budúcnosti budú rozhodovať o svojom budúcom povolaní. Počas svojej krátkej kariéry mala Barbara možnosť absolvovať mnoho zaujímavých zahraničných pracovných ciest po krajinách, ako napr. USA, Belgicko, Rumunsko, Ukrajina, Gruzínsko a urobiť tak desiatky rozhovorov s osobnosťami svetovej politiky. 
Či bolo toto povolanie jej snom, aká je práca pred televíznymi kamerami a aké má ďalšie plány Barbara Túrosová do budúcnosti, sa dozvedia, a určite ešte oveľa viac, stredoškoláci, ktorí sa zúčastnia tejto motivačnej besedy v stredu 25.3.2015 v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave v dopoludňajších hodinách pod názvom „Tajomstvá za mikrofónom“. Podujatie sa uskutoční v rámci celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorého spoločným mottom je Knižnice pre všetkých.

Tatiana Bachňáková

 

Čítať 2549 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:51

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.