utorok, 26 máj 2015 14:40

Krása baní prostredníctvom fotoaparátu Miloša Greisela

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv bane spisa a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a autor Miloš Greisel pozývajú širokú verejnosť na vernisáž výstavy fotografií „Bane Spiša – Opálové tajomstvá“ v utorok 2.júna 2015 o 17:00 hod. do priestorov knižnice na Lipovej ul. č.3. 
Miloš Greisel sa narodil v Považskej Bystrici. Od svojich pätnástich rokoch pôsobí na Spiši, kde vyštudoval banícku priemyslovku. Po jej skončení sa na dlhé roky upísal geologickej a baníckej práci po celom Slovensku. Popri tom si zamiloval Vysoké Tatry a Slovenský raj. „Fotografovanie ma oslovilo vtedy, keď som ako člen Oblastnej skupiny speleológov zo Spišskej Novej Vsi v roku 1972 objavili Stratenskú jaskyňu,“ povedal autor výstavy a pokračoval: „Ako geológovi mi život v podzemí bol veľmi dobre známy. A rv greisel 1tak fotografovanie baní mi dalo pocítiť nový rozmer.“ Miloš Greisel počas výprav v baniach zúročil skúsenosti nielen baníka, ale aj speleológa a horolezca. V svojej tvorbe prostredníctvom fotoobjektívu zaradil aj zanikajúce pôvodné banské stavby, obydlia, banícke motívy, symboly.

Ak sa dá dokopy zaujímavé povolanie s fotografovaním, pre nás ostatných je to obdivuhodný výsledok, ktorý prostredníctvom rôznych výstav môžeme vidieť, spoznať.
Prijmite naše pozvanie v utorok 2. júna 2015 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 a príďte si pozrieť výstavu fotografií jedinečných záberov z baní, kam sa obyčajný človek nedostane. V deň vernisáže bude prítomný aj samotný autor Miloš Greisel, ktorý Vám ochotne a rád porozpráva o krásach podzemia. Výstava potrvá do 30. júna 2015 a pozrieť si ju môžu záujemcovia počas výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

 

Čítať 1111 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:24

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2