štvrtok, 07 apríl 2016 17:21

Kto získa Goskara na krajskej súťažnej prehliadke amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2016?

Napísal(a) Anežka Kleinová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Gemerské osvetové stredisko spolu s filmovým klubom Gemerfilm organizuje už 20. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby. História súťaže vyhlásenej Národným osvetovým centrom však trvá 24 rokov. Súťaž pozostáva z časti prezentačnej a vzdelávacej.
Prezentačnú časť tvoria projekcie súťažných aj nesúťažných filmov pre verejnosť a vzdelávaciu časť tvorí rozborový seminár a konzultácie pre tvorcov s cieľom prispieť k skvalitneniu amatérskej filmovej tvorby na Slovensku.

Krajskej súťaže sa môže zúčastniť každý filmový amatér, obyvateľ Košického kraja s filmom, ktorý vytvoril v amatérskych podmienkach. Tentokrát sa do súťaže výberom z regionálnych úrovní dostalo 31 snímok, ktoré však majú o dosť viac autorov, pretože mnohé z nich sú spoločným dielom tvorivých skupín. V posledných rokoch, a nie je tomu inak ani tentoraz, majú najväčšie zastúpenie animované filmy tvorcov od 6 do 65 rokov. Ale zastúpené sú aj kategórie hraný film, dokument, videoklip, ktoré prinášajú úsmevné aj vážne témy zo života a ich vlastné spracovanie a pohľad na svet v mnohých prípadoch na nerozoznanie od profesionálov. Aj preto bude program určite aj pre divákov zaujímavý. V rámci nesúťažnej časti premietneme výber úspešných filmov z predchádzajúcich ročníkov, aj niečo z dávnej histórie, aby sme si pripomenuli začiatky amatérskeho filmárskeho hnutia v Rožňave.
Príďte sa pozrieť kto tentokrát získa sošku Goskara, Gemerský variant prestížneho Oscara. Cineama 2016 sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) v nedeľu 10. apríla 2016 od 9.00 do 14.00 hod. Podrobné informácie o programe nájdete na našom facebookovom profile gos.roznava. Súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Anežka Kleinová

 

Čítať 1983 krát Naposledy zmenené štvrtok, 07 apríl 2016 17:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x