štvrtok, 02 november 2017 12:22

Lehotské obyčaje v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Napísal(a) M. Ferenczová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Príjemný októbrový večer strávili návštevníci podujatia U nás taká obyčaj s folklórnou skupinou Lehoťanka a remeselníkmi Lýdiou Zacharovou a Ondrejom Klimom z Čiernej Lehoty. Lehoťanka ponúkla zo svojho bohatého repertoáru piesne a tance spojené so zaujímavými zvykmi a obyčajmi z Čiernej Lehoty a moderátorka Martina Dudášová zase vyspovedala remeselníkov. Tradícia výroby perlových čepcov v Čiernej Lehote pokračuje vďaka pani Lýdii Zacharovej, ktorá nadviazala na krásnu záľubu svojej svokry.

K práci s drevom sa po dlhých rokoch vrátil pán Ondrej Klima a svoj voľný čas venuje výrobe drevených riadov, náradia a hračiek. „Veľmi nás potešil záujem zo strany divákov o spomínané tradičné výroby, niektorí po skončení programu priamo oslovili remeselníkov, aby získali bližšie informácie,“ doplnila Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Projekt U nás taká obyčaj pravidelne organizuje Gemerské osvetové stredisko v Rožňave. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mária Ferenczová

 

Čítať 549 krát Naposledy zmenené štvrtok, 02 november 2017 21:02

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.