utorok, 10 júl 2018 20:50

Na športovom popoludní v Gočaltove si všetky deti zasúťažili a vyšantili sa do sýtosti Doporučený

Napísal(a) G. Jakubecová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V nedeľu 8. júla 2018 obec Gočaltovo (okres Rožňava) zorganizovala športové popoludnie pre deti. Starostka obce Jarmila Pavlíková pozvala dobrovoľných hasičov z Jelšavy, aby urobili ukážky zo svojej činnosti. Dobrovoľní hasiči však prišli s nápadom, že oni sa budú nielen prezentovať, ale skôr si zasúťažia s deťmi v niekoľkých disciplínach a na záver malo prísť prekvapenie. Na miestnom ihrisku sa pripravili disciplíny: hod granátom na cieľ – každé dieťa malo k dispozícii 3 hody, hod hadicou na kuželky - každé dieťa malo po 2 pokusy, hod loptičkou do okien domčeka – každé dieťa malo 2 pokusy, „rytierske hry“ – vyhral ten, kto sa udržal na lavičke, „chytanie rybičiek“ na čas – kto nachytal viac rybičiek za 10 sekúnd.

Na úvod deti privítala starostka obce Jarmila Pavlíková. Deti sme rozdelili do dvoch skupín – chlapci a dievčatá a začali sa plniť disciplíny. Súbežne sa súťažilo vždy vo dvoch disciplínach, chlapci zvlášť a dievčatá zvlášť za pomoci dospelých – panie učiteľky z MŠ, Mgr. Michal Terrai, tajomník Územnej organizácie DPO SR v Rožňave a dobrovoľní hasiči z Jelšavy.

Po absolvovaní všetkých disciplín sa deti vyšantili pri preťahovaní lanom a vozením sa na odrážadlách.

Všetky deti boli ocenené cenami, ktoré venovala starostka obce Gočaltovo. Po vyhodnotení súťaží, kde boli všetky deti ocenené, prišlo prekvapenie vo forme hasičskej peny. Deti sa v nej vyšantili do sýtosti. Bolo to krásne popoludnie a sme radi, že sme mohli potešiť všetky prítomné deti.

Gabriela Jakubecová

 

Čítať 1081 krát Naposledy zmenené sobota, 14 júl 2018 19:38

Galéria obrázkov

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x