×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /nfsmnt/hosting1_2/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/kultura/tradicie/dm
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/tradicie/dm
pondelok, 02 máj 2011 23:36

Nezabudnime, že Deň matiek pripadá na druhú májovú nedeľu Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Oslava Dňa matiek na Slovensku je pohyblivá, ale jedno pravidlo platí. Pripadá pravidelne vždy na druhú májovú nedeľu. Tohto roku je to 8. máj. Netreba zvlášť zdôrazňovať  význam sviatku. Dnes už to každý vie, že Deň matiek patrí k najkrajším sviatkom roka.
Matka je najdôležitejšia osoba v živote každého jedného človeka. Jej význam je dôležitý počas jej celého života. No i po smrti ostáva navždy v pamäti svojich detí. Ako jedinečný, výnimočný, nenahraditeľný človek má svoju úlohu, ktorú nedokáže nikto vynahradiť.
Deň matiek dáva príležitosť deťom, na celom svete, vzdať svojej mame úctu, prejaviť jej lásku v podobe činov. Mama bola je a ostane

vždy len jedna. S týmto vedomím by sme sa mali k nej správať. Ukážme jej, ako ju máme radi. Ak už nežije, zapáľme spomienkovú sviečku a pripomeňme si jednu z tých milióna pekných chvíľ, kedy sme s ňou boli.
Tradičnou pozornosťou je kytica kvetov, bomboniéra, vďačné a úprimné blahoželanie. Najcennejším darom je naša osobná prítomnosť, úsmev, objatie a neopakovateľné chvíle strávené s milovanou osobou nášho života.
Matka nám dáva celý život aj najhlbší a najcennejší cit – LÁSKU. Tej nie je nikdy dosť. Šírme ju ďalej. Rozdávajme ju. Veď ona je zmyslom nášho života.
Text a foto: Dr. Jozef Sabo

{gallery}kultura/tradicie/dm{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2093 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:31

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.