pondelok, 13 máj 2019 10:39

Noc múzeí a galérií, podujatie medzinárodného formátu pripravené aj pre Gemerčanov

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, prichystalo v rámci medzinárodného podujatia „Noc múzeí a galérií 2019“ bohatý program pre žiakov a širokú verejnosť. Aj tento rok sa hlavné podujatie uskutoční v sobotu, dňa 18. mája 2019, pričom už tradične nebude chýbať ani sprievodné podujatie Múzejný RETRO deň, ktorý sa bude konať o deň skôr, v piatok 17. mája 2019 v čase od 9:00 do 17:00 hod. v areáli Zážitkového centra SENTINEL. Celé podujatie sa bude niesť v duchu časov minulých, kvôli čomu dostalo aj prívlastok RETRO.

„Keďže ide o výnimočné podujatie, v oba dni sme dali aj zvýhodnené vstupné pre všetkých návštevníkov. V piatok si žiaci a deti s rodičmi užijú náš Múzejný RETRO deň za 1 euro; v sobotu si zasa naši ctení návštevníci prídu na svoje za symbolické vstupné 3 eurá, za ktoré dostanú vstup do všetkých prevádzok Baníckeho múzea v Rožňave v rámci Noci múzeí a galérií,“ povedal na margo vstupného riaditeľ múzea Pavol Lackanič.

Záujemcov čaká rozmanitý náučno-zábavný program zameraný na spôsob života v období socializmu. V piatok to budú obľúbené tvorivé dielne, prednášky o 1. máji, o spartakiádach, alebo hračkách v socializme. Súčasťou bude aj možnosť praktického cvičenia samotnej spartakiády na nádvorí, ktorú múzeum pripravilo spolu s Olympijským klubom Gemer. Okrem toho si Banícke múzeum v Rožňave pripravilo spolu so Strednou zdravotníckou školou aktivitu, kde si zúčastnení budú môcť otestovať svoje zdravie, napríklad odmerať krvný tlak, výšku, váhu a podobne. Ďalším lákadlom bude aj skúšanie masiek CO, hry našich rodičov (skákanie cez gumu, škôlka), ale aj ukážky literatúry a tlače z tohto obdobia.

Bohatý program zavŕši samotná sobotňajšia Noc múzeí a galérií, počas ktorej budú záujemcom sprístupnené všetky prevádzky múzea v neštandardnom čase, a to od 17:00 do 23:00, kedy ich čakajú prednášky, ako aj večerné a nočné prehliadky expozícií a aktuálnych výstav. Počas oboch dní až do zotmenia bude v areáli ZC Sentinel pre najmenších návštevníkov k dispozícii banský vláčik.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Róbert Šimko

 

Čítať 194 krát Naposledy zmenené pondelok, 13 máj 2019 23:13

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x