piatok, 03 máj 2019 11:47

Obnova knižničného fondu v Obecnej knižnici v Gemerskej Polome Doporučený

Napísal(a) dc
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Do knižnice za pohodou a poznaním“ je názov projektu Obecnej knižnice, ktorý je realizovaný z dotácie z Fondu na podporu umenia v roku 2018 a s finančnou spoluúčasťou obce Gemerská Poloma. Projekt je určený všetkým vekovým kategóriám – používateľom súčasným i potenciálnym.
Stáročia zmenili výzor knihy, ale sotva zmenili jej podstatu, sprevádza nás životom od najranejšieho bytia. Najskôr nás oslovujú len obrázky a vymýšľame si podľa nich rôzne príbehy, potom sa začneme kamarátiť s písmenkami, ktoré postupne spájame, vzniknú slová, neskôr nám ani vety nerobia problém – až nakoniec vieme čítať text. Takto jednoducho môžeme opísať začiatok kamarátstva s knihou. Buď si ju zamilujeme, alebo...

fpu logo 1agp s mamickou PB284834 1A ako je to u nás v Polome? V našej Obecnej knižnici v Gemerskej Polome sú čitatelia, ktorí pravidelne čítajú a dajú dobré tipy na knižné novinky. Vždy očakávajú, kedy už konečne môžu v nových knihách objaviť nový príbeh, či použiť a zužitkovať novú informáciu, alebo len tak si listovať, možno s vnučkou vrátiť sa späť v čase.

Tráviť neobyčajnú hodinu literárnej výchovy v knižnici je nezvyčajné, ale ako sa ukázalo, nielen zaujímavé, ale i účinné. Žiaci zistili, že s knihou strávený čas vôbec nie je nudný ani márny. Ich zvedavosť, ako nám kniha môže pomôcť, či zabaviť a ešte k tomu pokiaľ je novučičko voňavá im ukázať novú cestu ich vlastného poznania – ja a kniha... Objavili knižné novinky hodné ich veku, čítali si v nich a ostatných informovali o ich obsahu. 

dc

 

Čítať 508 krát Naposledy zmenené nedeľa, 05 máj 2019 11:48

Galéria obrázkov

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x