Koncerty

Koncerty (60)

V Revúcej budeme toto leto ladiť muzikantskú formu na skutočnú septembrovú lahôdku

Po letných dvoch koncertoch skvelých sólohráčov (18.7./Peter Guľas/hammerklavír a 8.8./Pavol Mucha/violončelo) a troch hudobných večeroch s domácimi kapelami (11.7./All in Band + 15.8.& 22.8./Jazz trio), na septembrové výročie založenia Prvého slovenského gymnázia sme pripravili hudobne kalorickú bombu...

PAVEL ŠPORCL, bezpochyby jeden z najžiadanejších muzikantov klasickej hudby na česko-slovenskej aj svetovej scéne, vystúpi so ŠTÁTNOU FILHARMÓNIOU KOŠICE v Revúcej – 12. septembra 2019. Najoriginálnejší husľový virtuóz uvedie v Mestskom dome kultúry obľúbený Čajkovského Koncert pre husle a orchester D dur op. 35. Virtuózny husľový koncert, ktorý zložil autor v roku 1878 vo Švajčiarsku, je považovaný za jeden z najnáročnejších diel husľovej literatúry.

utorok, 16 apríl 2019 21:37

Masová vzbura z Gemera v Londýne!

Napísal(a)
Masová vzbura z Gemera v Londýne!

V Londýnskej štvrti Finchley sa minulú sobotu 13. apríla 2019 opäť konala masová vzbura, na ktorej okrem domácich nechýbali ani Slováci, Češi, alebo aj Filipínčania. Nebola to síce vzbura naslovovzatá, ale aj tak sa dá preložiť názov slovenskej skupiny Massriot, ktorej frontmanom je Rožňavčan Róbert Šimko, známy okrem iného aj zo speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar III. Tá totiž na svojom jarnom turné s názvom Ako Fénix Tour 2019 okrem iného zavítala aj do anglickej metropoly Londýn.
Úspech koncertu podčiarkol jeden nečakaný hosť, uznávaný basgitarista Nick Cohen, ktorý okrem iného spolupracoval a koncertoval s interpretmi ako M-People, Massive Attack, či legendárnymi Eurythmics.

V Revúcej koncertoval významný poľský organista Bogusław Raba

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o zaujímavom podujatí, ktoré sa uskutoční v evanjelickom kostole v Revúcej. Mestské kultúrne stredisko v spolupráci s Múzeom Prvého slovenského gymnázia 5. apríla 2019 pripravilo otvárací koncert Festivalu vážnej hudby RAK. Fotoreportáž z tohto podujatia nám poslal pán Karol Žigo. Približuje nám atmosféru koncertu, ale najmä významného poľského organistu a profesora muzikológie na Vroclavskej univerzite v Poľsku  dr hab. Bogusława Raba, ktorý pritomným priblížil diela starých majstrov.  Súčasťou koncertu bolo o hodinu neskoršie tiež stretnutie s autormi a prezentácia najnovšej odbornej publikácie na tému organologického výskumu v Múzeu PSG, ktorá bola spojená s krstom knihy autorov: Mgr. art. Andrej Štafura, PhD.,

Otvárací koncert Festivalu RAK v Revúcej a Vedecká kaviareň – V hlavnej role organ

Mestské kultúrne stredisko, Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej a Festival vážnej hudby RAK pozývajú na otvárací koncert v Evanjelickom a. v. kostole 5. apríla 2019 o 17.00 hod. Diela starých majstrov bude na organe hrať Bogusław Raba z Poľska.

Dr hab. Bogusław Raba je významný poľský organista, docent muzikológie na Vroclavskej univerzite v Poľsku. Bol tiež asistentom a lektorom na Hudobnej akadémii vo Vroclave, prednášal aj na Arcidiecéznej škole cirkevnej hudby. Študoval na vroclavskej Hudobnej akadémii, jeho diplomová práca získala prvú cenu v súťaži magisterských prác. 

VIANOČNÝ KONCERT ZUŠ REVÚCA 2018 - KTO TAM NEBOL, NECH BANUJE!

Tradičný vianočný koncert Základnej umeleckej školy v Revúcej, ktorý sa uskutočnil dňa 11.12.2018, sa tentoraz začal skutočne zimnou atmosférou. Predstavenie odštartoval Mikuláš, ktorého v tomto období je možné stretnúť doslova na každom podujatí, na každom kroku, jednoducho číha za každými dverami. Aj tu – prišiel do plnej sály Domu kultúry v Revúcej a svojím mikulášskym zvoncom odštartoval koncert vybraných žiakov školy.

Fiú, fiú, fiú, zimný vietor fúka,
kto sa bojí guľovačky,
nech zostane dnuká...!

štvrtok, 01 november 2018 17:50

Koncert s 50 000 divákmi sme sledovali v Revúcej

Napísal(a)
Koncert s 50 000 divákmi sme sledovali v Revúcej

Dňa 26. októbra 2018 sa žiaci ZŠ J. A. Komenského v Revúcej zapojili do výnimočného projektu RTVS pod názvom PRÍBEH HUDBY – na počiatku bola nota. Išlo o originálny koncert svojho druhu, ktorý sme mohli streamovať prostredníctvom internetu a dobrému technickému vybaveniu školy. Na koncerte sa nám popri 60 člennom Bratislavskom chlapčenskom speváckom zbore predstavil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a sólisti: Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Celým koncertom nás sprevádzal Gabriel Rovňák ml., ktorý je dirigentom, zbormajstrom a autorom celého projektu. Koncert nás hravou formou previedol dejinami hudby od praveku až po hudbu 21. storočia.

Prvýkrát v Rožňave zaznie veľkolepé Mozartovo Requiem

V sobotu 29. septembra 2018 o 19 h. zaznie v rožňavskom evanjelickom kostole dielo Wolfganga Amadea Mozarta REQUIEM d mol pre sóla, zbor a orchester KV 626. Requiem je posledné Mozartovo dielo, napísané v r. 1791, ktoré už nedokončil. Podľa majstrových zápiskov a odporučení uvedený hudobný monument dopísal jeho žiak Franz Xaver Süßmayr. V Rožňave takéto veľké dielo v plnom rozsahu a naštudovaní ešte nebolo inscenované. Predstaví sa viac ako 70 účinkujúcich - orchester, spevácky zbor a sólisti Štátnej opery z Banskej Bystrice. Aj vďaka jedinečnej akustike klasicistického evanjelického kostola sľubuje koncert nezabudnuteľný hudobný zážitok. Organizuje ho Občianske združenie ALENKA a agentúra BELO HEFLER PRODUCTION v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Rožňava a Mestom Rožňava.

Tretí ročník koncertu kantoriek v evanjelickom kostole v Brdárke

Združenie pre záchranu kostola v obci Brdárka na hornom Gemeri zorganizovalo v sobotu 15. septembra 2018 už tretí ročník koncertu kantoriek v evanjelickom kostole tejto malej obce. Bola to super krásna, duchovne založená akcia, príjemné, krásne vystúpenie, hra na organe kantoriek z ECAV Čiernej Lehoty (Kvetoslava Gallová), Slavošoviec (Andrea Jakubovská), Štítnika (Bc. Erika Šmiáková). Spevom Viktória Vojtová zo Slavošoviec. Krásne boli podania vybraných skladieb od starých majstrov vážnej hudby. Šikovné ste kantorky, ďakujeme! Podujatie sa uskutočnilo pod dohľadom organológa Mgr. Andreja Štafuru (Hudobný ústav SAV). Koncert moderovala, teda slovom sprevádzala kunsthistorička Mgr. Edita Kušnierová. 

nedeľa, 23 september 2018 12:16

Na záver koncertu pri Slavošovskom tuneli

Napísal(a)
Z koncertu pri Slavošovskom tuneli 2018

Super znova vydarený ročník, myslím, že všetci môžu byť spokojní, aj organizátor, aj vystupujúci, ale aj návštevníci v prvom rade. Dobre všetko dopadlo, počasie prialo, žiadne problémy, ani úrazy, tak sme to mohli zhodnotiť na záver, že ďakujem pánovi Rudolfovi Pažítkovi st. za uskutočnenie tohoto ročníku. Banda, Štefan Štec, Karmen Pál-Baláž, a pani Mária Brdárska-Janoška. Ďakujeme. Aj všetkým, ktorí zabezpečovali tento ročník, členom Lesného družstva Slavošovce za výborný guláš, za občerstvenie Marekovi Pollákovi a chlapcom za usporiadateľskú strážnu službu z MOPS Slavošovce a dobrovoľným hasičom z DHZ Slavošovce. Ďakujem a tešíme sa na ďalšie ročníky.

V Evanjelickom kostole v Rochovciach sa uskutočnil šestnásty ročník programu Vianočné pastorále

V sobotu 9.12.2017 v Evanjelickom kostole v Rochovciach sa uskutočnil už 16. ročník vianočného programu Vianočné pastorále, v ktorom sa na Štítnickej doline pravidelne striedajú obce a cirkevné zbory ECAV a preberajú štafetu pre organizovanie tohto programu. Tohtoročné boli výborné, znova príjemní ľudia, bratia a sestry v Pánovi, ktorí si pripravili piesne a skladby, ktorými spievali na slávu a chválu mena Pánovho. Tento rok si moderátorka programu Nikoleta Tomesová pozvala aj hosťa Ing. Ivana Nemčoka, s ktorým zaspievali dve skladby, ktoré dali bodku za celým programom.

Strana 1 z 5
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x