streda, 21 február 2018 16:35

Prázdninová ponuka Domu tradičnej kultúry Gemera

Napísal(a) A. Kleinová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave aj v tomto roku prichádza s ponukou, ktorou hravo, ale aj poučne vyplní voľné chvíle prázdninujúcich detí. Tvorivé dielne v Dome tradičnej kultúry Gemera sa tešia veľkému úspechu a záujmu návštevníkov. „V priebehu roka ponúkame program školským zariadeniam, no teraz chceme dať príležitosť deťom spolu s rodičmi, či starými rodičmi, aby sa prišli zabaviť, ale aj niečo užitočné naučiť. Počas jarných prázdnin v termíne od 26. februára do 2. marca 2018 ponúkame možnosť vyskúšať si tradičné remeselné techniky.

V textilnej dielni budeme od pondelka do piatku tkať na krosienkach, vyrábať handrové bábiky, voskové kvietky a z nich pierka, sponky, čelenky, ale aj tkaničky, pletence, náramky, či maľovať tradičné ornamenty na textil. V hrnčiarskej dielni si tiež každý deň môžete z hliny vyrobiť čosi iné: jarného vtáčika, kvetinový svietnik, mačiatko, veniec z kvietkov, domček. Radi privítame každého, koho táto ponuka zaujme,“ pozýva Helena Novotná, riaditeľka Gemerského osvetového strediska v Rožňave a dodáva, „výnimočne len v stredu (28. 2.) bude možnosť v gastronomickej dielni sa naučiť pripravovať pôstne jedlo s folklórnou skupinou Hrabina z Nižnej Slanej. Kino Apollo tiež prispôsobilo svoj program a vo štvrtok (1. 3.) ponúka prázdninové kino so začiatkom o 16.00 hodine."

Organizátori však žiadajú, aby rodičia pre deti mladšie ako 9 rokov zabezpečili dospelý doprovod. Na druhej strane, aby sa dospelí nenudili, taktiež si môžu vyrobiť predmety, 2018 02 26 TD jarne prazdniny 2 page 001rovnako ako ich deti. Dielne budú prebiehať v dvojhodinových blokoch v časoch od 9.00 do 11.00 a od 13.00 do 15.00 hod. Vo vstupnom poplatku je zahrnutý použitý materiál, práca lektora a pitný režim. V hrnčiarskej dielni bude možnosť nechať výrobky na výpal. Počet účastníkov v dielňach je limitovaný, ak si chcete zabezpečiť miesto, ohláste sa vopred telefonicky alebo mailom.

Program je pestrý, takže je z čoho vyberať. Nie je nič príjemnejšie, ako stráviť prázdniny v tvorivých dielňach a priniesť si domov ten najkrajší vlastnoručne vyrobený predmet.

Cenník poplatkov za dvojhodinový blok:

Dieťa od 9 rokov alebo dospelá osoba: 4 €
Súrodenecká dvojica: 7 €
Rodič a jedno dieťa do 9 rokov: 6 €

Anežka Kleinová

 

Čítať 700 krát Naposledy zmenené streda, 21 február 2018 22:33

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.