piatok, 08 február 2019 11:28

Revúca je rodiskom mnohých šikovných a talentovaných ľudí. Jedným z nich je aj nadaný fotograf Miqo Cash Doporučený

Napísal(a) GC
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Niet pochýb, že Revúca je rodiskom mnohých šikovných a talentovaných ľudí, ktorí sú svojou prácou známi nielen na Slovensku, ale aj za hranicami našej krajiny.
Jedným z týchto ľudí je aj nesmierne nadaný fotograf Miqo Cash. Je pre nás veľkou cťou, že sme minulého roku mohli vystavovať jeho fotografie pod názvom Návrat do súčasnosti v Dome kultúry v Revúcej. A práve séria fotiek, ktorá bola u nás vystavená, vyhrala prestížne svetové ocenenie.
V súťaži ONE EYELAND PHOTOGRAPHY AWARDS, do ktorej sa zapojilo 64 krajín s viac než 4000 fotografiami, Miqo Cash v každej zo siedmich kategórií získal striebro a ako jediný z celého Česko-Slovenska tak získal najviac, t. j. 7 strieborných ocenení.

Nielenže obdivujeme jeho prácu, ale sme na tohto Revúčana aj právom hrdí. Prajeme veľa ďalších úspechov v kariérnom, ale aj osobnom živote.

ra casch 2   ra casch 3   ra casch 4   ra casch 5   ra casch 1

 

GC

 

Pozn. red.: MIQO CASH (vlastným menom Miroslav Kaša) je medzinárodne uznávaný umelecký fotograf, rodák z Revúcej. Od začiatku roka 2016 má 39 medzinárodných ocenení. Prvou bola medzinárodná súťaž Monochrome Photography Awards, v ktorej získal 1. miesto a zároveň sa stal fotografom roka 2015 v kategórii Fashion/Beauty v Londýne. V tom istom roku získal titul Európsky fotograf od Federácie európskych profesionálnych fotografov FEP Brusel. V roku 2018 získal Cenu primátorky mesta Revúca, v roku 2019 v súťaži ONE EYELAND PHOTOGRAPHY AWARDS získal 7 strieborných ocenení. Venuje sa svadobnej, reklamnej, módnej a umeleckej fotografii – vytvára jedinečné a expresívne snímky. Je členom Asociácie profesionálnych fotografov SR (APFSR). Pôsobí na celom svete.

V súčasnosti do konca februára 2019 vystavuje v umeleckej galérii CompanyArt, Bratislava, Palisády 33, od 8:00 do 18:00 h v pracovné dni. Fotografie sú dostupné aj na predaj v limitovaných edíciách, kto by mal záujem, viac info podajú na mieste výstavy.  

Čítať 659 krát Naposledy zmenené sobota, 09 február 2019 23:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x