Zimnú futbalovú prestávku vyplní Krajská futbalová liga - Zimný pohár predsedu KSK

ŠTK VsFZ na základe memoranda a spolupráci KSK organizuje Zimný turnaj pod názvom Krajská futbalová liga v termíne od 13.1. do 17.3.2019. KFL sa majú možnosť zúčastniť na základe prihlášky všetky FK RFZ a ObFZ s príslušnosťou ku KSK. Prihlášky sa podávajú od 10.9.2018 do 31.10.2018 cez systém ISSF – elektronická podateľňa – prihláška do súťaže KFL 2018/2019. Stretnutia budú hrané na vytypovaných HP s UT. FK neplatia žiadne štartovné ani náklady na rozhodcov. FK si hradia len náklady na cestovné na vytypované hracie plochy s UT. 

Svetový deň cestovného ruchu  v Gemersko-malohontskom múzeu

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, 27. septembra 2018, pripravilo Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote komentované prehliadky výstav. Vstup na komentované prehliadky sa uskutoční každú hodinu - o 9:00, 10:00, 11:00, 13:00 a 14:00. Návštevník si môže vybrať z dvoch výstav. Prehliadka každej výstavy trvá 60 minút a vstup je zdarma. Prvou je nová výstava „Baníctvo a železiarstvo v Gemeri-Malohonte“. Výstava predstaví prostredníctvom fotografií a zbierkových predmetov bohatú tradíciu baníctva a železiarstva v Gemeri-Malohonte od čias mladšej doby bronzovej až po súčasnosť. Zameria sa nielen na hlbinnú ťažbu, ale aj na spracovanie rudy a povrchovú ťažbu v miestnych existujúcich i zaniknutých kameňolomoch.

Banícke múzeum v Rožňave nás vráti do obdobia medzivojnového Československa

Banícke múzeum v Rožňave si v októbri vlastnou výstavou pripomenie okrúhle 100. výročie vzniku Československa.
V roku 2018 si v Českej republike a na Slovensku pripomíname významné výročie v dejinách Slovenska – 100. výročie vzniku Československa. Banícke múzeum v Rožňave sa zároveň pripája k aktivitám ostatných múzeí a ostatných kultúrnych inštitúcií v rámci tzv. Osmičkových rokoch (1918, 1938, 1948 a 1968) výstavou Gemer v období 1. ČSR.
Vznik nového štátu v strednej Európe na výrazne demokratických základoch spojil úsilie dvoch nových štátotvorných národov a samotná značka Československo pretrvala s menšou prestávkou až do roku 1992. 

Prvýkrát v Rožňave zaznie veľkolepé Mozartovo Requiem

V sobotu 29. septembra 2018 o 19 h. zaznie v rožňavskom evanjelickom kostole dielo Wolfganga Amadea Mozarta REQUIEM d mol pre sóla, zbor a orchester KV 626. Requiem je posledné Mozartovo dielo, napísané v r. 1791, ktoré už nedokončil. Podľa majstrových zápiskov a odporučení uvedený hudobný monument dopísal jeho žiak Franz Xaver Süßmayr. V Rožňave takéto veľké dielo v plnom rozsahu a naštudovaní ešte nebolo inscenované. Predstaví sa viac ako 70 účinkujúcich - orchester, spevácky zbor a sólisti Štátnej opery z Banskej Bystrice. Aj vďaka jedinečnej akustike klasicistického evanjelického kostola sľubuje koncert nezabudnuteľný hudobný zážitok. Organizuje ho Občianske združenie ALENKA a agentúra BELO HEFLER PRODUCTION v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Rožňava a Mestom Rožňava.

Existujú doslova stovky rôznych činností, ktorým sa môžete venovať - Zocháči začali atrakciu pri Muráni

Existujú doslova stovky rôznych činností, ktorým sa môžete venovať – môžete hrať divadlo, chodiť von so psami z útulku, sadiť stromy, pomáhať v nemocnici alebo sociálnom zariadení... Určite sa nájde niečo aj pre vás. My, Zocháči, sme našli a začali 19.9.2018 atrakciou pri Muráni a zároveň aj naším projektom „Syseľ je náš učiteľ“. Počasie vyšlo na jednotku a tiež všetky práce, ktoré nám ochranári pripravili. Zocháči strihali a odnášali zostrihané kríky na vopred určené miesto. Dostali zaujímavú prednášku od pána Hapla, prečo to robia a ako tým pomáhajú sysľom. Pochválili našich Zocháčov za ukážkové správanie a super tímovú prácu, ktorá prináša motiváciu nielen pre skupinu, ale ak sa k tomu pridá aj individuálne ocenenie, tak je to čerešnička na torte.

pondelok, 24 september 2018 16:18

Po roku sa veľtrh práce vracia do Košíc

Napísal(a)
Po roku sa veľtrh práce vracia do Košíc

Druhý ročník veľtrhu práce, Profesia days Košice, je už takmer tu. Metropola východu bude žiť prácou 27. septembra 2018. Záujem zamestnávateľov sa po minulom roku ešte zvýšil. Firmy na Slovensku majú totiž na osobný kontakt s uchádzačmi na východe menej príležitostí ako inde. 5-tisíc. Presne toľko ľudí sa zúčastnilo minuloročného premiérového ročníka Profesia days Košice. Vystavovalo na ňom 70 zamestnávateľov, pričom záujem prevýšil pripravené kapacity. Aj z tohto dôvodu sa po roku vracajú Profesia days na východ opäť. Veľtrh spoločnosti Profesia sa koná už 27. septembra v Spoločenskom pavilóne od 9:00 do 19:30. Na ľudí bude čakať viac ako 100 vystavovateľov, inšpirujúce prednášky, užitočné testovanie

Praktický výcvik hasičov s protipovodňovými prívesnými vozíkmi

Územná organizácia DPO SR (ÚzO DPO SR) v Revúcej v spolupráci s Technickou univerzitou, Katedrou protipožiarnej ochrany vo Zvolene zorganizovali dňa 22.9.2018 v priestoroch Rybníka v Gemerských Tepliciach spoločný praktický výcvik dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) pri použití protipovodňových prívesných vozíkov v čase povodní. Praktický výcvik viedli lektori TUZVO Ing. Dušan Hancko, Ing., Mgr. Ivan Chromek a Ing. Eva Mračková, PhD. Napriek nepriaznivému počasiu, ktoré bolo podobné ako počas povodní, tohto výcviku sa zúčastnili 63 dobrovoľní hasiči z 13 DHZ z revúckeho okresu: Držkovce 5 hasičov, Gemerská Ves 4 hasiči, Gemerské Teplice 5 hasičov, Hucín 5 hasičov, Chyžné 5 hasičov,

pondelok, 24 september 2018 10:29

FLORBALL SK LIGA začala v ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Napísal(a)
FLORBALL SK LIGA začala v ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

FLORBALL SK LIGA, tak ako sme minulý školský rok avizovali začala. Začala prvým kolom 18. a 19. septembra 2018 na pôde Základnej školy J. A. Komenského v krásnom športovom areáli za nádherného slnečného počasia. Projekt - FLORBALL SK LIGA - pozostáva z troch fáz – okresných mini líg, krajských turnajov o pohár konkrétnej florbalovej superstar (účasť na tomto šampionáte si vybojujú školy víťazstvom vo svojej okresnej mini lige) a celonárodného finálového turnaja víťazov jednotlivých krajských šampionátov. Projekt realizuje a podporuje Nadácia JOJ. 1. kola sa zúčastnili družstvá dievčat a chlapcov z našich revúckych základných škôl a gymnázia. A ako to dopadlo ? 

Tretí ročník koncertu kantoriek v evanjelickom kostole v Brdárke

Združenie pre záchranu kostola v obci Brdárka na hornom Gemeri zorganizovalo v sobotu 15. septembra 2018 už tretí ročník koncertu kantoriek v evanjelickom kostole tejto malej obce. Bola to super krásna, duchovne založená akcia, príjemné, krásne vystúpenie, hra na organe kantoriek z ECAV Čiernej Lehoty (Kvetoslava Gallová), Slavošoviec (Andrea Jakubovská), Štítnika (Bc. Erika Šmiáková). Spevom Viktória Vojtová zo Slavošoviec. Krásne boli podania vybraných skladieb od starých majstrov vážnej hudby. Šikovné ste kantorky, ďakujeme! Podujatie sa uskutočnilo pod dohľadom organológa Mgr. Andreja Štafuru (Hudobný ústav SAV). Koncert moderovala, teda slovom sprevádzala kunsthistorička Mgr. Edita Kušnierová. 

Dvadsať strieborných padalo v prvú jesennú nedeľu na futbalovom ihrisku v Pači

Spomínam si pri tejto príležitosti na uplynulé kolá futbalového majstrovstva okresu, porovnávam s týmto kolom a vznikla mi z toho zaujímavá indícia. Nebudem spomínať, ktorý zápas práve bežal, keď cez polčas padla medzi funkcionármi obidvoch mužstiev veta: Alebo nám prestanete strieľať góly, alebo zídeme z ihriska. Dúfam, že viete ako zápas skončil. Na ihrisku v Pači padlo v 1. polčase 11 gólov, ale žiadna “porada” sa cez prestávku nediala. Hostia však prehrali vysoko, ale i napriek tomu, že neboli kompletní, vydržali do konca zápasu, hoci tých, akože strieborných, ich neminulo. Aký to rozdiel Ale riadiaci orgán po prvom zápase akoby o tom nevedel, lebo veď by muselo nasledovať niečo v našom futbale,  bolo by to niečo veľmi zaujímavé. Ale to iba tak, na úvod. Nás však zaujíma futbal, to ostatné prináleží iným, veď sú za to platení.

Strana 1 z 430