Filtrované položky podľa dátumu: november 2018

Športový klub Kickbox Leon Revúca sa v sobotu 10.11.2018 zúčastnil v mestskej športovej hale v Hnúšti tretieho, posledného kola v kickboxe SZKB v sezóne 2018. Na open lige SZKB bojovalo 20 športových klubov, 130 štartujúcich a jeden poľský klub (UKS Evan Nowy Sacz). V piatok 9.11.2018 si naši športovci zvyšovali stupne technickej vyspelosti, páskovacím komisárom bol Mgr. Ľuboslav Bodor. Najvyšší technický stupeň získala 10-ročná Alžbetka Teličáková 2 kyu (hnedý pás). Najväčší úspech, čo sa týka ligy, zaznamenal Ján Tamáš (dve zlaté), no i napriek dostatočnej tréningovej príprave sa dievčatám nepodarilo vo finále zdolať dievčatá z Poľska, a tak zlato nezískali. Na lige sme obsadili celkove 5. miesto. Výsledky: celkom 8 medailí, 2x zlato, 4x striebro, 2x bronz. 

Zverejnené v Kickbox

Trinásteho novembra 2018 malí športovci z materských škôl nášho mesta Revúca bojovali počas druhého kola Atletickej štafety materských škôl. V tomto kole zlaté medaily získalo družstvo MŠ Sládkovičova B. Na druhom mieste skončili športovci z Katolíckej MŠ a družstvo MŠ Clementisova B. Bronz si vybojovali družstvá z MŠ Sládkovičova A a MŠ Clementisova A. Víťazmi sú však všetky deti, ktoré prišli opäť športovať a súťažiť.

Ďakujeme im a tešíme sa na finále, v ktorom sa rozhodne, ktorá materská škola tento školský rok získa Pohár riaditeľa ZŠ Jána Amosa Komenského v Revúcej.

Zverejnené v Materské školy

V tomto roku sa významného životného jubilea dožíva jeden zo zaujímavých ľudí, žijúci v našom meste, v Revúcej – Peter Ferdinandy. Potápač, zberateľ, inštruktor. Vlastní najväčšiu zbierku potápačskej techniky, fototechniky a potápačských hodiniek na Slovensku, ktorá sa nedávno dostala do Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote a pripravuje sa pre ňu stála expozícia. O nevšedných záľubách a aktívnom živote Petra Ferdinandyho sa s ním rozprával Vladimír Oravec.

  • Zaujalo ma, že si sa vlastne nenarodil v Revúcej, hoci tvoja rodina je spojená s mestom.
Zverejnené v Záujmová činnosť

V utorok 13.11.2018 múzejníci z Baníckeho múzea v Rožňave privítali záujemcov na podujatí Československý deň v rámci série podujatí Košického samosprávneho kraja, Osmičkovej jesene. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave najprv odzneli prednášky. V prvej sa Pavol Lackanič zaoberal problematikou najvýznamnejších priemyselných podnikov na Gemeri v období 1. ČSR a taktiež nezabudol poukázať ani na celkovú hospodársku situáciu v novovzniknutom štáte. Následne Pavol Horváth sa venoval téme vytvárania, úloh Československej armády v tomto medzivojnovom období, ako aj jej stretmi s Maďarskou Červenou armádou v máji a júni 1919. V rámci prednášky spomenul aj postoje obyvateľov Rožňavy a okolitých obcí na zmenu štátnych hraníc a prítomnosť samotnej armády na tomto území.

Zverejnené v Prednášky

V spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave pripravila Lada kreatív aj tento rok obľúbený kurz predvianočného zdobenia medovníkov. Spoločne odhalíme tajomstvo mäkkých medovníkov a bielkovej polevy. Na kurze dostanete recepty na medovníčky nadýchané a mäkké. Na medovníčky, ktoré vám nestvrdnú a ak ich uchránite pred mlsnými jazýčkami vydržia aj pol roka. Potom si spoločne vyskúšame sladké kreslenie zdobiacim vreckom. Naučíme sa ťahať rovné čiary, ale i robiť pekné vlnovky. Hotové medovníky si v peknej krabičke zoberiete domov.  ​KURZ TRVÁ: cca 120 min. DÁTUM: streda 28.11.2018 o 17.00 hod. CENA: 15 Eur (zahŕňa 10 ks medovníkov, bielkovú polevu, zdobiace vrecko, krabičku). MIESTO: Galéria Baníckeho múzea na Námestí Baníkov v Rožňave. 

Zverejnené v Kurzy

„Jak rýchle ide čas! Čo je to rokov sto?
A dni a týždne, mesiace a roky
nič nie sú iné, len starosť rojných hláv!
Kto múdry je, ten nepočíta čas,
ten nezratuje kvapky dažďové.“
– napísal 28-ročný Vladimír Sýkora, alias Peter Zvon v Tanci nad plačom.
„Čas letí jak vtáci nedozerní.“ – zaspieval 19-ročný Laco Novomeský...
„Nemám čas!“ – frfleme všetci dennodenne, či už máme 50 alebo 20.
Veru, žijeme rýchlo, nemáme čas. Ale čas sám nám nič nevymeriava, proste plynie. Sme to my, kto ho úzkostlivo sledujeme, my, ktorí sa nevieme rozhodnúť, či minúta má byť hodinou, alebo hodina minútou. Čas sme my. Meriame ho svojím životom a prácou. Čas – máme ho toľko, koľko ho chceme mať. Tak žime a tvorme!

Zverejnené v Výstavy

Pred pamätníkom padlých vojakov v 1. svetovej vojne na cintoríne v Rožňave sa uskutočnila pietna spomienka na sté výročie vypuknutia tragickej svetovej udalosti ako Deň červených makov, ktorý zorganizoval veliteľ Gemersko-malohontského pluku chemického určenia ASR v Rožňave a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Rožňave. Medzi pozvanými hosťami bol prítomný aj priamy účastník oslobodzovacích bojov Červenej armády v Maďarsku a južného Slovenska plk. v. v. Ladislav Sládek s manželkou Ruženou z Rimavskej Soboty, ktorých sprevádzal predseda ZO SZPB arm. generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku (okres. Rimavská Sobota) JUDr. Jozef Pupala, prednosta Okresného úradu v Rožňave Ján Babič a iní.

Zverejnené v Odboj

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave na novembrovom folklórnom večere v Dome tradičnej kultúry Gemera  v stredu 21. predstaví dve zbierky piesní Spevy spod Stromíša. Uvedie ich zberateľ a autor publikácií Juraj Kováč z Vlachova, nositeľ tradičnej ľudovej kultúry a dlhoročný kultúrny pracovník. Vzácnym hosťom tohto večera bude muzikologička Alžbeta Lukáčová, ktorá im dala notovú podobu a odborne zaradila spevácky prejav Vlachovčanov. „Samozrejme, že nebudú chýbať ani vlachovské piesne z týchto zbierok v podaní spevákov z Vlachova,“ program večera doplnila Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Zverejnené v Folklór
streda, 14 november 2018 11:22

Naša škola je plná majstrov

Školský rok 2018/2019 sa v ZŠ I. B. Zocha v Revúcej už od prvých mesiacov nesie v znamení úžasných víťazstiev. V októbri sme sa chválili úspechmi trojčlenného chlapčenského tímu, ktorý si vybojoval v cezpoľnom behu najprv titul majstrov kraja a následne na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu žiakov vystúpil na striebornú priečku. Ondrej Rusnák (majster kraja), Janko Švonavec a Radim Bednárik svojimi výkonmi v neľahkých podmienkach prekonali tímy zo športových škôl a atletických oddielov nielen z Revúcej, ale aj z celého Slovenska.
Po návrate z jesenných prázdnin začiatkom novembra sme mohli blahoželať k úspechu nohejbalistom.

Zverejnené v Základné školy

Mladí pretekári revúckeho karate klubu sa dňa 10.11.2018 zúčastnili XXI. ročníka otvorených Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate kadetov a juniorov + pohár mládeže v Tvrdošíne, ktoré organizoval Stredoslovenský zväz karate a Karate klub Trstená ako Trstenský pohár karate. Zároveň to bolo aj 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2018. Na súťaži štartovalo 386 pretekárov z 35 klubov Slovenska. Revúcky klub reprezentovali traja mladí pretekári - Nina Puhallová, ktorá obsadila v disciplíne súborné cvičenia kata dievčatá 10 - 11 ročné celkové 5. - 8. miesto. Matej Herich skončil taktiež na 5. - 8. mieste medzi kadetmi 12 - 13 roční. Najlepší výsledok z Revúčanov zaznamenal Tadeáš Sabol, ktorý vybojoval medzi chlapcami vo vekovej kategórii 10 - 11 rokov zlato!

Zverejnené v Karate
Strana 1 z 4