Filtrované položky podľa dátumu: nedeľa, 04 november 2018

Prvý novembrový víkend sa zapíše do histórie nášho regionálneho futbalu dátumom, kedy sa dohrali jesenné kolá súťaží. Najväčšia pozornosť sa po celý čas upierala na FK Krásnohorské Podhradie, ktorého A-čko zastupovalo náš región v IV. lige. V tejto časti súťaže však nepodávalo rovnocenné výkony a strelecky tiež nepresvedčilo. Nakoniec v tabuľke obsadilo až 13. priečku. Naše oblastné súťaže, teda VI. a VII. liga boli poznačené slabým zastúpením delegovaných rozhodcov, čo  vyvolalo u niektorých mužstvách rozpaky a svedčí o tom, že riadiaci orgán má s touto časťou nemalé problémy. V šiestej lige mali najväčšie problémy práve nováčikovia, čo je najmä zo strany MFK Dobšiná veľmi povážlivé. Zatiaľ sa najviac darí futbalistom Tatrana Betliar, ktorí síce dva razy zaváhali, ale stále sú na čele tabuľky.

Zverejnené v Futbal

V sále kultúrneho domu v Honciach sa dňa 13. októbra 2018 uskutočnil piaty ročník obľúbenej Rodáckej zábavy, ktorá sa každoročne Folklórnou skupinou Genšenky z Honiec organizuje pre obyvateľov, priateľov, no najmä rodákov z obce. Hlavným cieľom tohto kultúrneho podujatia je združovanie obyvateľov malej obce v Štítnickej doline, pre ktorých je Rodácka zábava možnosťou stretnúť sa, prehodiť pár milých slov a zabaviť sa s ľuďmi, ktorých by za iných okolností a pri bežnom hektickom živote nemali možnosť stretnúť, ale samozrejme aj utužiť priateľstvá s tými, s ktorými udržiavajú dobré vzťahy každodenne.
Okrem toho Rodácka zábava každoročne priláka do svojej domoviny rodákov, ktorí Honce opustili či už kvôli rodinnému životu, alebo pracovným príležitostiam zaručujúcim lepší život mimo obce, či regiónu.

Zverejnené v Stretnutie rodákov