Filtrované položky podľa dátumu: marec 2018

Nemusím snáď všetkým pripomínať, že sa nachádzame vo veľkonočnom týždni. Platí to tak pre svet kultúrny, ako aj športový. Uvítajú ho najmä futbalisti súťaží od III. líg nižšie aj v našom regióne. Po "vývrtkách" počasia sa snáď všetko dá už do normálneho stavu aj tam hore, čo bude znamenať, že po preložených kolách v sobotu a nedeľu vyjdú na trávniky futbalisti takmer všetkých súťaží. Podľa úradnej správy VsFZ v Košiciach sa zápasy odložených kôl jarných častí súťaží odohrajú postupne v dňoch 1. mája a 8. mája t. r. Pribudnú k nim aj zápasy dorasteneckej III. ligy K-G, ktoré ŠTK schválila na základe žiadostí klubov takto: 14. kolo Gemerská Hôrka - Budimír sa odohrá ako dohrávka 1.5.2018, 16. kolo Gemerská Hôrka - Junior Šaca dňa 8. mája v Šaci.

Zverejnené v Futbal
  • ŠTK na základe vývoja počasia a stavu hracích plôch ruší tieto stretnutia 15. kola 6. ligy dospelých: Rudná – Betliar, Bohúňovo – V. Slaná, Drnava – ŠK Štítnik, Dlhá Lúka – Kružná. Ostatné zápasy 15. kola 6. ligy dospelých sa odohrajú v stanovenom termíne.
  • ŠTK žiada kluby o predloženie dohody o termíne odohratia dohrávky 15. kola 6. ligy dospelých do stredy 4. 4. 2018 do 12:00 na sekretariát ObFZ.
  • ŠTK oznamuje klubom, ktoré chcú štartovať v Pohári predsedu ObFZ Rožňava 2018, aby potvrdili svoju účasť najneskôr do 15. 4. 2018 na adresu , info u sekretára ObFZ.
  • ŠTK upozorňuje všetky kluby, že v zápise o stretnutí je možné uviesť hlavného usporiadateľa, vedúceho družstva, lekára/zdravotníka, videotechnika a podobne len vtedy, keď je v ISSF registrovaný ako športový odborník. V zápise o stretnutí musia byť títo športový odborníci uvedení.
Zverejnené v Úradné správy ObFZ

Základná škola J. A. Komenského v Revúcej od roku 2010, kedy bola ukončená jej rekonštrukcia, stále pokračuje jednotlivými krokmi po ceste k modernej škole. S cieľom spríjemniť, skvalitniť a modernizovať vybavenie a školské priestory pre žiakov, učiteľov, prevádzkových zamestnancov  a tiež  návštevníkov školy. Samozrejme  dôležité je pre nás aj  znižovanie prevádzkových nákladov  školy a bezpečnosť školského prostredia. Naši úspešní športovci k príprave na súťaže potrebujú nielen športoviská, ale aj kvalitné a moderné hygienické zázemie. V úvode tohto školského roku sme rekonštruovali hygienické zariadenia – umývarku a sprchy  pri telocvični. Pokračovali sme  opravou priľahlých šatní.

Zverejnené v Základné školy

Nadchádzajúci mesiac bude na podujatia v našom regióne naozaj bohatý. Opäť na vás čaká tanečná zábava, skvelé koncerty aj divadlo. Nudiť sa nebudú ani nadšenci folklóru, tradícií, športu či turistiky. Program tentoraz spestria zábavné vystúpenia, zaujímavé filmové predstavenia a program pre deti.

Veľkonočná zábava

Čo tak vstúpiť do nového mesiaca a Veľkonočného pondelka plného zvykov a tradícií tanečným krokom? Urobiť tak môžete na Veľkonočnú nedeľu (1.4.) v Kokave nad Rimavicou. O zábavu sa postará DJ Cirkus a  špeciálny hosť - ľudový rozprávač z Hriňovej Martin Kopor. 

Zverejnené v Tradície

V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave sa od 5. 3. 2018 do 28. 3. 2018 už tradične organizovali veľkonočné tvorivé dielne pre nahlásené školské skupiny. Záujemcovia si pod vedením pracovníčok galérie mohli vyrobiť svoje veľkonočné ozdoby využitím rôznych techník. Pracovali s filcom, textíliou, papierom a samotným vyfúkaným vajíčkom. Vyrábali z nich veľkonočné zajačiky, ovečky a kuriatka a zdobili voskom kraslice. Samotné dielne začínali prehliadkou aktuálnej výstavy Krehké čaro kraslíc, na ktorej sa oboznámili s rôznymi druhmi kraslíc. Zároveň začala interaktívna debata o význame Veľkej noci a zvykov viažucich sa k tomuto najväčšiemu sviatku kresťanov. Prehliadka výstavy pozvoľne prešla k samotnej aktívnej tvorbe veľkonočných dekorácií, pričom naša debata sa sústredila okrem techniky výroby na symboly Veľkej noci, ktoré siahajú až do predkresťanskej doby.

Zverejnené v Múzeá

PaedDr. Milan Sajenko, člen ZO SZPB v Slavošovciach sa dožil 1. marca 2018 krásneho veku - 85 rokov. Prívlastok „Slavošovský nestor“ mu patrí oprávnene. Veď posúďte jeho životnú púť. Narodil sa rodičom Alexejovi Sajenkovi, ktorý sa počas 1. svetovej vojny usadil v Prahe. Tu úspešne absolvoval Vysokú školu chemicko – technologickú. Počas štúdií sa zoznámil s Annou Pozemskou, s ktorou sa neskôr oženil a usadili sa v Radotíne pri Prahe. Manželom sa dňa 1.3.1933 narodil syn, ktorého pomenovali Milanko. Život manželom nedoprial viac potomkov. Otec Alexej dostal zamestnanie v papierňach v Slavošovciach a tak sa rodina sťahovala na jeseň 1938 do srdca Slovenského rudohoria. V Slavošovciach prežili rodičia so synom celý život. Po vypuknutí 2. svetovej vojny rodičia vedeli, na ktorú stranu sa postaviť.

Zverejnené v Osobnosti Gemera

Vojak Červenej armády 2. Ukrajinského frontu, plk.v.v. Ladislav Sládek 6. marca 2018 oslávil v Rimavskej Sobote svoje krásne 90-te narodeniny. Okrem príbuzných jubilantovi prišli zablahoželať aj vzácní hostia. Osobný pozdrav a dar mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca RF v SR Alexeja Leonidoviča Fedotova oslávencovi odovzdal plk. Alexander Vinogradov. Ústredná rada SZPB mu pri príležitosti životného jubilea udelila Rad gen. M. R. Štefánika, ktorý mu osobne odovzdal predseda ÚR SZPB Ing. Pavol Sečkár a člen ÚR SZPB, predseda ObV SZPB v Rimavskej Sobote Ing. Pavol Brndiar. Osobne prišiel jubilantovi zablahoželať aj primátor mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozef Šimko, zástupcovia ZO SZPB, kde je oslávenec členom a ďalší pozvaní hosti. Nezvyčajný darček jubilantovi venoval veliteľ Gemersko-malohontského pluku v Rožňave plk. Oliver Toderiška

Zverejnené v Odboj

V sobotu 24.3.2018 sa v Prešove uskutočnilo 2. kolo Open ligy SZKB za účasti 295 štartujúcich z 28 klubov Slovenska a Poľska. V tomto kole v súťaži klubov vyhral domáci Panter Prešov so 132 bodmi pred košickým Guardom (97 bodov) a ŠK Michalovce (48 bodov). Kickbox Leon Revúca skončil na 4. mieste (40 bodov). Výsledky: PF dievčatá -32kg ALŽBETA TELIČÁKOVÁ 1. miesto. PF dievčatá -37kg TIMEA GROSIAROVÁ 1. miesto. 5 PF dievčatá -37kg NATÁLIA TÓSZEGIOVÁ 2. miesto. LC dievčatá -32kg ALŽBETA TELIČÁKOVÁ 2.miesto. LC dievčatá -37kg TIMEA GROSIAROVÁ 2. miesto. LC dievčatá -37kg NATÁLIA TÓSZEGIOVÁ 3. miesto. LC muži -63kg Kickbox Leon Revúca JÁN TAMÁŠ 1. miesto. KL dievčatá -32kg ALŽBETA TELIČÁKOVÁ 3. miesto.

Zverejnené v Kickbox

Je už tradíciou, že v Základnej škole Ivana Branislava Zocha Revúca v rámci Školy dobrých skutkov konáme rôzne aktivity. V adventnom období sa zameriavame na dobrú prípravu tela i duše na Vianoce, pôstom sa zase chceme upriamiť na zmysel Veľkej noci. Krížové cesty neodmysliteľne patria k prežívaniu pôstneho obdobia. V predchádzajúcich rokoch sme si krížovú cestu v rámci náboženskej výchovy robievali v miestnom kostole alebo v priestoroch školy. Tohto roku sme sa prvýkrát vybrali so žiakmi prvého stupňa spoznať a precítiť Ježišovu cestu na Kalváriu putovaním krížovou cestou na Muránskej Zdychave. Zamyslenia pri jednotlivých zastaveniach, prednesené spolužiakmi, smerovali mysle prítomných na Ježišove utrpenie a jeho podobnosť s utrpením v našich rodinách. Nesenie jednoduchého kríža a stúpanie do kopca nám tiež pomáhali vnímať, aké to mal Ježiš náročné.  

Zverejnené v Základné školy

Vo výstavnej sieni Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch sa dňa 22. 3. 2018 uskutočnila za prítomnosti podpredsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Tibora Csengera  vernisáž výstavy Rožňavské cechy. Rožňava, známa predovšetkým ako banícke mesto, patrila už v 17. storočí medzi najvýznamnejšie remeselnícke strediská v Uhorsku. V meste pulzoval čulý remeselnícky život s početnými cechmi. Výstava prostredníctvom zaujímavého, mimoriadne vzácneho cechového materiálu, prezentuje niekdajší bohatý cechový život v Rožňave. Vystavené insígnie rožňavských cechov  - zvolávacie tabuľky, pečatidlá, truhlice, vývesný štít, cechové nádoby i písomný materiál sú evidované v zbierkovom fonde Baníckeho múzea v Rožňave.

Zverejnené v Výstavy
Strana 1 z 7