piatok, 25 september 2015 22:04

Detskí pacienti dostali v Rimavskej Sobote veľký darček

Napísal(a) Tomáš Kráľ
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rs detske 5ars detske 2Vďaka spolupráci zdravotnej poisťovne Dôvera a združenia Osmijanko bude pobyt v nemocnici pre malých pacientov jednoduchší. Na detskom oddelení nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota vznikla nová unikátna návštevná miestnosť, kde sa môžu hrať aj učiť. Súčasne pribudla nová VIP izba, ktorá ponúkne rodičovi a dieťaťu počas hospitalizácie vysoký nadštandard. 
Deťom v nemocnici čas plynie pomaly. Chýbajú im blízki, ale aj kamaráti, s ktorými by sa rozptýlili a zahrali. Nápad vytvoriť pre deti v nemocnici miesto plné farieb, hračiek, kde by mohli svoj čas tráviť zmysluplne, vznikol pred niekoľkými rokmi. Miestnosti slúžia hospitalizovaným deťom na stretnutie s rodičmi či so súrodencami, ako herňa a mnohokrát aj ako učebňa alebo jedáleň.
Návštevné miestnosti ponúkajú množstvo podnetov, vďaka ktorým deti aspoň na chvíľku zabudnú na to, že sú v nemocnici, a lepšie spolupracujú s lekármi,“ zdôraznila Jana Pecsérke - Kubranská, riaditeľka občianskeho združenia Osmijanko.
Okrem funkčného nábytku, pohodlných sedacích vakov, hračiek a stanu sú samozrejmosťou televízor či DVD prehrávač. Steny zdobia farebné tapety alebo „stena“, na ktorú môžu bez problémov

kresliť, kedy sa im zachce. 

rs detske 1„Návštevná miestnosť spríjemní pobyt chorým deťom všetkých vekových kategórií. Psychická pohoda výrazne prispieva a urýchľuje proces uzdravovania. Preto už teraz vieme, že nová návštevná miestnosť bude v tomto procese výrazným prínosom,“ spresnila MUDr. Jana Hrablayová, primárka detského oddelenia nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota. 
rs detske 5Slávnostné odovzdanie miestností spestrili svojím vystúpením zdravotní klauni zo združenia Červený nos Clowndoctors. Hospitalizovaným deťom zahrali, zaspievali, vyčarili úsmev na tvárach a pomohli vytvoriť príjemnú atmosféru.
„Projekty, ktoré sme za tie roky spoločne so združením Osmijanko vytvorili, sú dôkazom, že aj nemocničné priestory v slovenských nemocniciach môžu byť nielen funkčné, ale môžu vyzerať aj moderne a atraktívne,“ vysvetlil pri slávnostnom odovzdaní návštevnej miestnosti generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.
Projekt renovácie detských oddelení sa realizuje vďaka deväťročnej spolupráci združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera.rs detske 4 Spoločnými silami sa podarilo zrekonštruovať priestory detských oddelení už v 34 nemocniciach. Tento rok to boli nemocnice v Spišskej Novej Vsi, Ružomberku, Bratislave a v Revúcej.
Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota s finančnou pomocou zdravotnej poisťovne Dôvera vybudovala aj novú VIP izbu pre pacientov detského oddelenia. Táto v poradí už tretia VIP izba predstavuje najvyššiu úroveň komfortu v nemocnici. Samozrejmosťou je rs detske 3samostatné sociálne zariadenie, atraktívny interiér, LCD televízor a maximálne súkromie. Štandardný poplatok je 20.- € za jeden deň. Poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera majú 50 % zľavu. 
"Dopyt po nadštandardných izbách v našej nemocnici je čoraz vyšší. Som rád, že sa nám za pomoci zdravotnej poisťovne Dôvera podarilo vyjsť pacientom v ústrety a otvorili sme už tretiu izbu tejto najvyššej kategórie. Prvé dve sa nachádzajú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení,“ doplnil Ivan Mokrý, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota.
„Dlhodobo pracujeme na tom, aby sa priestory v nemocniciach menili k lepšiemu. Veríme, že aj príjemne prostredie, ktoré poskytujú nadštandardné izby, prispeje spolu s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou k rýchlejšiemu uzdraveniu pacientov,“ uzavrel generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Tomáš Kráľ

 

 

Čítať 3879 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2