utorok, 24 september 2019

V rámci pravidelných družobných stykov s "Idövár nyugdíjas és kultuláris klub Kazincbarcika" dňa 14. júna 2019 navštívili revúcki seniori svojich priateľov v maďarskom družobnom meste Kazincbarcika. Po spoločne prežitých krásnych akciách v Kazincbarcike a okolí v júni t. r., gemerskí priatelia pozvali svojich hostiteľov z Kazincbarciky na oplátku o Revúcej. Dozvedeli sme sa o tom od predsedu ZO JDS v Revúcej Ing. Vlastimila Chabu. V podrobnejšom článku napísal: "Dňa 13.9.2019 sme spolu prežili šťastný krásny deň. 
V článku na stránke "ZO Revúca – seniori Revúca" spomína: Po uvítaní v zasadačke MsDK ráno o 7.30 sme si posedeli pri káve a zákuskoch.

Zverejnené v Seniori

Týždeň po ukončení letnej biatlonovej sezóny na Slovensku sa bojovalo o majstrovské tituly v Českej republike. Slovenským zväzom biatlonu boli na tieto preteky nominovaní za SR aj dvaja pretekári Klubu biatlonu Magnezit Revúca – Tamara Molentová a Markus Sklenárik.
V sobotňajšom šprinte (21.9.2019) Markus obsadil veľmi pekné 16. miesto a v popoludňajšom štafetovom preteku s ďalšími dvomi slovenskými chlapcami 7. miesto. Tamarka dosiahla perfektný výsledok, keď vo svojej kategórii obsadila 4. miesto.
V nedeľu bola na programe pre mnohých najobávanejšia disciplína – preteky s hromadným štartom. Markusovi Sklenárikovi nevyšla streľba (3+3), napriek tomu neskončil úplne na chvoste a vybehal slušné 16. miesto.

Zverejnené v Biatlon

Dňa 25. septembra 2019 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea uskutoční vernisáž výstavy „István Hatvani (1718 - 1786)“. Výstava je venovaná osobnosti a životnému dielu vedca a rodáka z Rimavskej Soboty. Vznikla pri príležitosti 300. výročia narodenia polyhistora a je vôbec prvou výstavou svojho druhu na území Slovenska a rovnako aj v Rimavskej Sobote. Kurátorkou výstavy je PhDr. Éva Kerényi PhD. (historička Gemersko-malohontského múzea). Spoluorganizátorom výstavy je Reformované kolégium v Debrecíne, na ktorom rimavskosobotský polyhistor pôsobil. Na výstave odborne spolupracoval Dr. Gáborjáni Szabó Botond PhD., riaditeľ Múzea a Knižnice Reformovaného kolégia v Debrecíne. Výstava potrvá do 31. januára 2020.

Zverejnené v Múzeá