utorok, 26 júl 2016 23:41

Príležitosť pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov bezplatne využívať služby internetovej tržnice

Napísal(a) Ing. Ján Hric
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Z občianskeho združenia Gemerské grúne sme prijali informáciu s ktorou sa chceme s vami podeliť. Toto OZ prevádzkuje projekt Farmička.sk. Ide o neziskový projekt, ktorý by mal pomôcť ľuďom, gazdom, farmárom v regiónoch nájsť si nových zákazníkov a vylepšiť tak svoje príjmy a tiež napomôcť tak udržať život na vidieku. Keďže vidíme v ich zámere osožnú pomoc, radi príspevok uverejňujeme. 

Záujemcovia o kvalitné domáce potraviny zo všetkých regiónov Slovenska, ako aj ich výrobcovia, môžu bezplatne využívať služby internetovej tržnice Farmička.sk. Práve pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov je určený internetový portál farmicka.sk, kde môžu ľahko ponúknuť ich vlastné výrobky spotrebiteľom po celom Slovensku. Naopak spotrebiteľ získa možnosť prístupu k chutným a zdravým potravinám zo slovenských miest a obcií.

Jeden zo zakladateľov Farmička.sk Jaroslav Hric hovorí: „Veľmi sa mi páči ako si napríklad Švajčiari alebo Rakúšania dokážu vážiť svoje produkty. Výrobky malých farmárov a ich rôzne špeciality nepovažujú za produkt nižšej kvality ako v obchode, ale práve naopak, sú zákazníkmi vyhľadávané, pretože sú nielen pekne zabalené, ale najmä chutné a často aj s informáciou ako produkt vznikol a akú má tradíciu. Prečo niečo také nefunguje na Slovensku?“
Farmička.sk je internetová tržnica venovaná inzercii všetkého čo s vidiekom a gazdovaním súvisí – predovšetkým ovocia, zeleniny, rôznych druhov jedla a nápojov a aj remeselných výrobkov, zvierat a služieb. Pridávanie ponúk je bezplatné, po vyplnení niekoľkých povinných polí sa ponuka automaticky zobrazí pod kategóriou, ktorú predajca zvolil.
Záujemca o  produkt či službu môže predajcu kontaktovať buď telefonicky alebo prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke. Farmička.sk by nemala byť len o predaji, ale mala by byť aj ľuďoch a komunite, ktorá zdieľa podobné hodnoty. Na stránke tak nájdete aj pozvania na zaujímavé podujatia v regiónoch
a články o gastronomických a regionálnych zaujímavostiach.
Ing. Jaroslav Hric

 

Čítať 4229 krát Naposledy zmenené streda, 27 júl 2016 00:19

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.