Poprad

Poprad (7)

Gočovania spomínajú na svojho slávneho rodáka  akademika Jura Hronca

Pred 135 rokmi (17.5.1881) sa v malej gemerskej obci Gočovo narodil významný rodák, ktorý sa zapísal zlatými písmenami do histórie nášho slovenského vysokého školstva ako jeho zakladateľ a prvý rektor Štátnej vysokej školy technickej M. R. Štefánika, akademik Jur Hronec. Pri tejto príležitosti Obec Gočovo, Občianske združenie Zachovanie pamiatky Jura Hronca Gočovo a OR SNS v Rožňave pripravili spomienkovú slávnosť.

Podtatranské múzeum pozýva na podujatia, ktoré pripravili v predvianočných dňoch

kedysi 2aVedenie Podtatranského múzea v Poprade v záujme čo najširšieho informovania o podujatiach počas vianočných sviatkov, poslalo pre Maj Gemer niekoľko námetov, ako využit počas sviatočných či ešte predsviatočných dní toto príjemné obdobie. Keď pojdete v týchto dňoch do Vysokých Tatier, všimnite si, čo aj pre vás pripravili:

Vianoce rokov sedemdesiatych

V Podtatranskom múzeu v Spišskej Sobote privítajú návštevníkov vianočne vyzdobené expozície múzea v štýle 70-tych rokov. Pre školy je pripravené podujatie pozostávajúce z prednášky s názvom Od tradičných Vianoc k súčasnosti a tvorivých dielní venovaných výrobe vianočných ozdôb.

Description of image1
Description of image2