pondelok, 25 máj 2020

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva na jubilejnú výstavu fotoklubu Pix – XL do priestorov Galérie Baníckeho múzea.
Rožňavský Pix-XL fotoklub bol vysnívaný už pred desiatimi rokmi. Písal sa rok 2010 keď traja kamaráti „blúdili“ Silickou planinou. Príroda vždy ponúka „niečo krásne“ a myšlienka vytvorenia klubu sa sformovala práve tu niekde medzi škrapmi krasu.
„Fotografia je pre nás každodennou súčasťou, no zároveň niečím výnimočným, aj preto klubové narodeniny oslavujeme spoločnou výstavou. Klubová jubilejná výstava je rozmanitá žánrovo aj tematicky, veď spoločne vystavujú viacerí členovia, ktorých uplynulý čas inšpiroval tvoriť rôzne fotografie no zároveň ich fotografia spája,“

Zverejnené v Výstavy

Zástupkyňa riaditeľky Gemerského osvetového strediska v Rožňave pani Anežka Kleinová nám vo svojom dnešnom maile vzhľadom k súčasnej situácii šírenia koronavírusu nielen u nás, ale v celom svete, oznámila zrušenie Gemerského folklórneho festivalu v Rejdovej v roku 2020. Bude to tak po prvýkrát vo svojej 46-ročnej histórii tohto obľúbeného festivalu, ktorý sa každoročne uskutočňoval koncom augusta v spomínanej rázovitej obci na hornom Gemeri. "Tešíme sa na stretnutie v Rejdovej v auguste 2021," uistila nás pani Kleinová v závere informácie. 

Zverejnené v Festivaly

Pozvanie na predstavenie nových možností pre cykloturistov v meste Hnúšťa a v okolí, ktoré sa uskutoční v stredu 27. mája 2020 o 10-tej hodine nám poslal Mgr. Viktor Brádňanský. Banskobystrický samosprávny kraj cez Rozvojovú agentúru BBSK podporil dovybavenie turistického informačného centra v meste Hnúšťa novými bicyklami, elektrobicyklami aj vozíkom pre cykloprepravu detí. Nové bicykle spoločne otestujú už 27. mája. Počas tohto stretnutia sa prítomní oboznámia s cyklo ponukou mesta aj s jeho potenciálom pre rozvoj cykloturistiky v rámci celého regiónu Gemer. Vašu účasť potvrďte, prosím, na e-mail:  do 25. 5. 2020.

Zverejnené v Hnúšťa