utorok, 09 november 2021

Futbalový klub OFK Vyšná Slaná patrí medzi popredné kluby 6. ligy ObFZ Rožňava. V príspevku nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika sa dočítame o účinkovaní tohto klubu v sezóne 2013/2014. Článok obsahuje káder, výsledky, tabuľky a prehľad strelcov. Text dopĺňa fotografia mužstva.
Káder: Lindák – Hric - Jančo, Molčan, P. Rogos, Sekerka, Mart. Gallo, Liptai, Kračún, Revaj, Zabrel, A. Rogos, Mat. Gallo, Fifik, M. Vido, Ján Gallo, Joz. Barnák, R. Revúcky, Hadar, M. Benedikty, I. Tomášik, Ambrúž, Valko - Krišťák.

Tabuľka po jesennej časti

Zverejnené v Futbal

Malá ilustrovaná história horného Gemera. (25/50)

 

POVESŤ – to je epika na historickú tému a vznikla na pevnom základe a dej sa odohráva často na konkrétnom mieste a odvíja sa od skutočnosti, ale často sa vyskytujú i nadprirodzené bytosti.

Ako vzniká povesť uvediem na príklade: Traja dobšinskí baníci sa vracali z roboty v bani doliny "Tešnárky" a ako zvyčajne sa zastavili v okoloidúcej krčme "U Turzáka" a hneď si rozkázali "štrimflovicu"!

"Štrimflovica" – to je fľaška s domácou pálenkou, ktorú krčmár dával do fusakle, štrimfle – ponožky, pančuchy, a ukrýval pred "daňovníkmi" pod pultom.

Zverejnené v Štefan Burčo