nedeľa, 29 november 2015 17:40

Spevácky zbor QUIRIN z Revúcej má za sebou prvú desaťročnicu

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Spevácky zbor Quirin z Revúcej Spevácky zbor Quirin z Revúcej Peter Poboček

quirin 16 aV sobotu, 28. novembra 2015 o 16:00 hodine sa v Mestskom dome kultúry v Revúcej stretli nadšenci spevu a umenia, aby sa mohli započúvať do Jubilejného koncertu pri príležitosti 10. výročia založenia speváckeho zboru Quirin, ktorý zorganizoval Spevácky zbor QUIRIN pri ZUŠ v Revúcej a občianske združenie SRDCOM K UMENIU pri ZUŠ v Revúcej.

Primátorka mesta Revúca, poslanci Mestského zastupiteľstva, primátori a starostovia z okolitých miest a obcí, sponzori Speváckeho zboru, poverená riaditeľka MsKS, riaditelia škôl a školských zariadení, zástupcovia cirkevných zborov, zástupcovia médií, ale aj priatelia a rodinní príslušníci našich Quirinistov prišli do MsDK trošku spomaliť a zároveň sa nadýchať predvianočnej atmosféry plnej hudby a pokoja v sprievode nádherných tónoch adventu a v podaní Speváckeho zboru Quirin, ktorý bol založený pred 10 rokmi – na jeseň roku 2005. Združuje predovšetkým učiteľov, bývalých absolventov a riaditeľov Základnej umeleckej školy. Zbor, ktorý sa zúčastňuje rôznych slávností, prehliadok či festivalov veľakrát aj na medzinárodnej úrovni, má v súčasnosti približne 30 členov a vedie ho Jaroslav Petr.

UDEĽOVALI SA ĎAKOVNÉ A PAMATNÉ LISTY

Po koncerte sa zboru prihovorila primátorka mesta, ktorá im v mene svojom i v mene mesta Revúca poďakovala za účasť na kultúrnych podujatiach, za reprezentáciu a prínos pre mesto a popriala im veľa zdravia, radosti, úspechov a mnoho krásnych pesničiek, ktoré majú vo ich podaní neopakovateľné čaro... Zároveň odovzdala zboru, Jaroslavovi Petrovi a Renáte Brezovskej ďakovné listy a všetkým členom zboru pamätné listy. Potom nasledovala slávnostná recepcia, na ktorej bolo o zábavu a dobrú náladu veľmi dobre postarané.
Text: Mgr. Martina Urbanová, foto: Peter Poboček

 

Čítať 3651 krát Naposledy zmenené nedeľa, 29 november 2015 18:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.