streda, 25 marec 2015 18:32

Štvrtá regionálna prehliadka amatérskej a nezávislej filmovej a video tvorby čaká na víťazov

Napísal(a) GMOS
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rs cineama 2015 aŠtvrtá regionálna prehliadka amatérskej a nezávislej filmovej a video tvorby sa 27. marca 2015 o 17.00 uskutoční v Klubovni Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote  Prehliadku organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. 
V súťažnej časti budú uvedené filmy od autorov Petra Pobočeka z Revúcej, Štefana Bána z Tornale, Otta Nagya, Kristiana Borzyho, Lucie Kupcovej a Michala Šereša z Rimavskej Soboty; tiež filmy od autorských kolektívov zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, Základnej školy Klokočova v Hnúšti, Základnej školy Vladimíra Mináča v Klenovci, Špeciálnej základnej školy v Klenovci, Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote, Detského domova v Rimavskej Sobote a Reedukačného centra v Čerenčanoch. 
V roku 2014 sa uskutočnilo niekoľko filmových tvorivých dielní, ktoré Gemersko-malohontské osvetové stredisko organizovalo v rámci Dňa filmu a divadla v spolupráci s Miestnym kultúrnym stredisko v Klenovci a tiež filmové a audiovizuálne tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnili vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a prebiehali v mesiacoch september

a október 2014 v Klenovci a v Rimavskej Sobote. Vzniklo 7 animovaných filmov a všetky sú súčasťou tohtoročnej súťažnej časti prehliadky.

Lektormi filmových a audiovizuálnych tvorivých dielní boli: Jaroslava Jelchová a Zuzana Sojková. Filmy vyšli aj na samostatnom DVD pod názvom "Takto vidím ja".
V súťaži časti prehliadky uvedieme aj dva filmy autorských kolektívov multimediálneho odboru Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, ktoré vznikli pod lektorským vedením Mgr. art. Jany Janove. 
Viaceré filmy autorov z okresov Rimavská Sobota a Revúca boli aj minulý rok uvedené na celoslovenskej prehliadke v Bratislave, kde získali dve tretie miesta (Peter Poboček a kolektív detí z Detského domova v Rimavskej Sobote) a tri čestné uznania (Ondrej Šereš, Základná škola Jesenské a Špeciálna základná škola Klenovec).
Veríme, že nasledujúci ročník bude rovnako úspešný a bohatý na filmové zážitky.

GMOS

 

Čítať 885 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:50

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x