streda, 31 máj 2017 17:10

Súťaž v prednese ľudových rozprávok Arnolda Ipolyiho v Krásnohorskej Dlhej Lúke - regionálne kolo

Napísal(a) Gabriella Badin
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Regionálne kolo VIII. ročníka celoštátnej súťaže ľudového rozprávačstva v Krásnohorskej Dlhej Lúke sa konalo 23. mája 2017. Hlavnými organizátormi tejto súťaže v našom regióne boli Maďarský osvetový inštitút Csemadoku a Združenie gemerských remeselníkov. Zúčastnilo sa na nej takmer 70 účastníkov v šiestich kategóriách – od detí materských škôl až po seniorov. 

Na podujatí participovali aj pracovníčky Baníckeho múzea v Rožňave so svojou múzejno-pedagogickou dielňou. Gabriella Badin, ako odborno-pedagogická moderátorka s ľudovými hrami, mala na starosti jednu z troch rozprávačských súťažných skupín. Po skončení súťažných kôl potom spolu s Ingrid Liptákovou viedli tvorivé dielne na dvore Domu gemerských remeselníkov.
Tradične dobrá spolupráca Združenia gemerských remeselníkov s Baníckym múzeom v Rožňave sa aj na tomto podujatí pretavila do jednej úspešnej akcie.
Gabriella Badin
Foto: A. Dendis, I. Liptáková a G. Badin

 

 

Čítať 448 krát Naposledy zmenené streda, 31 máj 2017 17:23

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x