pondelok, 06 marec 2017 11:32

Týždeň slovenských knižníc začína v Rožňave krstom knihy Alberta Šmihulu „Neboj sa, som s Tebou“

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) - Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a autor knihy „Neboj sa. som s Tebou“ Albert Šmihula pozývajú širokú verejnosť na uvedenie najnovšej literárnej zbierky do života v pondelok 13. marca 2017 o 17,00 hod. do priestorov knižnice.


Albert Šmihula sa narodil v Hybiach, kde prežil svoje detstvo, dlhé roky však žije v Rožňave, kde literárne tvorí a popri tom sa venuje maľovaniu obrazov. „Začal som písať v mojich osemnástich rokoch a drží ma to dodnes. Milujem poéziu, ale taktiež aj svoj ateliér, v ktorom nájdete množstvo štetcov, farieb a obrazov,“ povedal Albert Šmihula a skromne dodal „Umenie vždy bolo a aj bude súčasťou môjho života. Obohacuje môj život a ja sa chcem s tým podeliť.“

Autor básnických zbierok Nežné dotyky (2000), Na konci leta (2004), Trblietanie (2009 – spoločne s hybskými autormi), Papierová ruža (2010), Inventúra nálezov a strát (2014) rozšíri svoju tvorbu ďalšou básnickou zbierkou Neboj sa, som s Tebou.

Slovenská asociácia knižníc (SAK) a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK) vyhlásili na tento rok 18. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc od 13. marca do 19. marca 2017 pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých.

Pozývame Vás hneď na úvod tohto týždňa 13. marca o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová 3 na uvedenie a predstavenie najnovšej básnickej zbierky do literárneho života „Neboj sa, som s Tebou“, ako aj na autogramiádu s autorom Albertom Šmihulom.
Vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 764 krát

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2