piatok, 21 jún 2019 11:31

Účelové cvičenie pre žiakov ZŠ v Jelšave

Napísal(a) G. Jakubecová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Vo štvrtok 20. 06. 2019 starší referenti OO PZ v Jelšave zorganizovali v spolupráci s vedení ZŠ s MŠ a Mestom Jelšava účelové cvičenie pre žiakov Základnej školy v Jelšave. Toto cvičenie bolo teraz trocha iné ako predchádzajúce, lebo stanovištia boli rozmiestnené v priestoroch Základnej školy. Po celej škole bolo rozmiestnených šesť stanovíšť, pri ktorých sa žiaci celej školy striedali po 15 minútových intervaloch.

 

1. stanovište – Miestna organizácia Slovenského červeného kríža Jelšava – deti tu ošetrovali zranenia podľa pokynov.
2. stanovište  – členovia Mestského poľovného združenia Jelšavan predstavili deťom muníciu, zbrane, prostriedky a nástroje, ktoré používajú v prírode a aká zver sa najčastejšie vyskytuje v blízkom regióne a poučili ich, ako sa správať v lese pri stretnutí so zverou.
3. stanovište – príslušníci OO PZ v Jelšave predstavili deťom služobné prostriedky, ktoré používajú pri svojej práci, ako aj deťom vysvetlili svoju činnosť.
4. stanovište – členovia streleckého oddielu umožnili deťom streľbu so zbraňami.
5. stanovište – zamestnanci Mestských lesov v Jelšave poučili deti o druhoch dreva, ich plodoch a ich využitie.
6. stanovište – dobrovoľní hasiči pripravili deťom na tomto stanovišti trať, kde pred tunelom si 5-členné družstvá dali prelepené masky a pomocou lana prešli za sebou tunel, za ním zdolávali rôzne prekážky, potom prešli do zadymeného priestoru. Tam už bez masiek hľadali zranenú osobu – bábiku – a vyniesli ju na nosítkach.

Všetci prítomní prežili krásny deň a dúfame, že deti sa aj niečo naučili. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, ako aj organizátorom cvičenia.

Gabriela Jakubecová

Čítať 464 krát Naposledy zmenené streda, 26 jún 2019 15:36

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x