štvrtok, 15 november 2018 11:50

V revúckom Dome kultúry vystavuje inšpiratívny Kruh tvorivých žien Doporučený

Napísal(a) J. Genčanský
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

„Jak rýchle ide čas! Čo je to rokov sto?
A dni a týždne, mesiace a roky
nič nie sú iné, len starosť rojných hláv!
Kto múdry je, ten nepočíta čas,
ten nezratuje kvapky dažďové.“
– napísal 28-ročný Vladimír Sýkora, alias Peter Zvon v Tanci nad plačom.
„Čas letí jak vtáci nedozerní.“ – zaspieval 19-ročný Laco Novomeský...
„Nemám čas!“ – frfleme všetci dennodenne, či už máme 50 alebo 20.
Veru, žijeme rýchlo, nemáme čas. Ale čas sám nám nič nevymeriava, proste plynie. Sme to my, kto ho úzkostlivo sledujeme, my, ktorí sa nevieme rozhodnúť, či minúta má byť hodinou, alebo hodina minútou. Čas sme my. Meriame ho svojím životom a prácou. Čas – máme ho toľko, koľko ho chceme mať. Tak žime a tvorme!

V Revúcej máme skvelú príležitosť inšpirovať sa dámami, ktoré vedia tvorivo využívať čas. Majú ho presne toľko, ako my, ale vyžmýkajú z neho niekoľkonásobne viac ako my. A navyše – pre potešenie či dokonca praktický úžitok nás – ostatných, možno menej tvorivých, alebo – aby som nebol na nás až taký zlý – azda tvorivých inak a na inom poli.
Presne pred dvoma rokmi sa začali stretávať dámy z Revúcej, aby spojili svoje šikovné ruky pre vlastnú tvorivú sebarealizáciu. Aby si vymieňali skúsenosti, aby sa navzájom inšpirovali a podnecovali v takomto zmysluplnom využívaní času – toho času, ktorý popri iných povinnostiach ženám v domácnosti zostáva. Túto svoju spoločnosť tieto dámy hneď na začiatku výstižne, dôvtipne a poeticky pomenovali na KRUH TVORIVÝCH ŽIEN. Dnes je ich zhruba tucet a výsledky práce ich šikovných rúk na prvej oficiálnej verejnej výstavke môžete vidieť vo výstavnej sieni Mestského kultúrneho strediska v Revúcej do 30. novembra 2018.

Juraj Genčanský
MsKS Revúca

Foto: Peter Poboček

 

 

Čítať 257 krát Naposledy zmenené piatok, 16 november 2018 09:19

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.