utorok, 01 február 2011 23:03

V Rimavskej Sobote od 4. februára 2011 vystavuje východoslovenský výtvarník Kamil Kozub Doporučený

Napísal(a) Magdaléna Bačová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej sobote bude dňa 4. februára 2011 o 15.00 hod. vernisáž výstavy Kamil Kozub kresba - maľba. Povedzme si, že Kamil Kozub je predstaviteľom mladej generácie súčasných výtvarníkov pôsobiacich na východnom Slovensku. Jeho výtvarný prejav profilovalo štúdium na VŠVU v Bratislave v ateliéri maľby u prof. J. Bergera a stáž na TU v Košiciach u prof. A. Szentpetéryho. Štúdium ukončil v roku 2006, v súčasnosti pôsobí ako pedagóg (figurálne kreslenie) na Strednej umeleckej škole v Kežmarku.
Autor vo svojej tvorbe ostáva verný klasickému výtvarnému médiu a to maľbe, ktorá je na umeleckej scéne 21. storočia viac ojedinelým ako bežným výtvarným prostriedkom. Jeho tvorba je príznačná expresívnym

rukopisom a širokospektrálnym koloritom, ktorý na veľkých plochách pôsobí strhujúco. Kozub inklinuje k rozmerným plátnam, čím dostáva priestor na obsahovo výpravné témy a práve tie u neho nachádzame pomerne často. Široký tematický záber ho nedovoľuje zaškatuľkovať do jednoznačných okruhov. Od zaujatia krajinou, cez portrétnu tvorbu, figurálne kompozície, kde sa objavujú aj tabuizované témy spoločnosti, až k prenikaniu abstraktných foriem. Napriek tomu si dovolím vyzdvihnúť autora predovšetkým ako unikátneho portrétistu s vynikajúco zvládnutými proporciami a citlivo vtlačeným výrazom.
Vystavené práce sú prierezom jeho tvorby v časovom rozpätí posledného desaťročia, kde od abstraktných foriem cez figurálne kompozície nachádzame aj inšpiráciu krajinou. Okrem maľby v jeho tvorbe nachádzame aj kresby, čoho ukážkou je séria vystavených kresieb pod názvom Autoportrét I., II., III., IV., ktorá je silne sugestívna a má naratívny, teda príbehový charakter.
Výstava potrvá do 15. marca 2011.
Magdaléna Bačová

{jcomments on}

Čítať 1728 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2